Violetta Villas na scenie
YouTube/Villas
Aneta Wasilewska - 16 Września 2019

Ile wzrostu miała Violetta Villas? Nie było tego widać na występach

Ile wzrostu miała Violetta Villas? Ciężko było znać odpowiedź na to pytanie, gdy widziało się ją na scenie. Prawda wydawała się zupełnie inna.

Ile wzrostu miała Violetta Villas? Jaki miała kolor oczu? Wiele faktów z życia gwiazdy jest dziś dla nas wszystkich dostępnych na wyciągnięcie ręki. Życie i śmierć Violetty Villas zawsze były owiane tajemnicą i jeszcze do niedawna niewiele było o niej właściwie wiadomo. Teraz jednak stopniowo cała prawda o artystce wychodzi na jaw, a niektóre fakty o niej z pewnością wywołują szok nawet u jej najwierniejszych fanów.

Zacznijmy od imienia i nazwiska, ponieważ Violetta Villas to tylko pseudonim artystyczny. Niewiele jest osób, które wiedzą, jak celebrytka nazywała się naprawdę. Czesława Maria Gospodarek z domu Cieślak ukrywała się pod znanym nam wszystkim przydomkiem. Urodziła się w Belgii w dosyć tradycyjnej rodzinie. Jej rodzice kładli duży nacisk na wychowanie i edukację córki.

nastolatka rodziła na wysypiskuGłośne krzyki ściągnęły ich uwagę. Na wysypisku śmieci znaleźli 12-latkę, która właśnie zaczęła rodzićCzytaj dalej

Po przyjeździe do Polski młoda dziewczyna zamieszkała w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie rozpoczęła naukę gry na puzonie, skrzypcach i fortepianie. Bez trudu opanowała grę na trzech instrumentach, ponieważ od dziecka przejawiała talent muzyczny. W tamtym czasie rodzice posłali ją także na lekcje baletu. Wkrótce młodziutka Czesława rozpoczęła naukę w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej w Szczecinie. Jej profilem był śpiew solo. Wszyscy wykładowcy wróżyli jej karierę wielkiej artystki operowej, lecz ona zaskoczyła wszystkich i podjęła zupełnie inną decyzję.

Zadebiutowała piosenką "Dla Ciebie, miły". Utwór do dzisiaj jest znany nam wszystkim, wzrusza i rozrywa serca tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu w dniu radiowej premiery.

Ile wzrostu miała Violetta Villas?

Ile wzrostu miała Violetta Villas? Na scenie, podczas jej występów, nikt nie był w stanie nawet "na oko" ocenić, ile może mierzyć gwiazda. Artystka znana nie tylko z głosu, ale i pięknych blond włosów zazwyczaj występowała w bogato zdobionych butach na wysokim obcasie, obszernych sukienkach i kapeluszach, przez co określenie jej wzrostu było niemałym wyzwaniem. Otóż Villas miała 164 cm wzrostu. To jej fryzura i strój sceniczny dodawały jej centymetrów.

źródło: biografia24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News