Ile kosztuje finansowanie faktur?

Autor Irmina Jach - 11 Lipca 2023

By finansować niezbędne zakupy, przedsiębiorcy bardzo często sięgają po obce środki. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kredyty i pożyczki, a także leasing. Okazuje się jednak, że nie są to wszystkie metody finansowania, które może rozważyć przedsiębiorca. Ciekawym rozwiązaniem jest również finansowanie faktur – usługa finansowa, która przypomina zakupy ratalne. Jak działa i kogo powinno zainteresować finansowanie faktur?

Czym jest finansowanie faktur?

Kupowanie na raty nie jest niczym nowym. Jest to bardzo popularna w Polsce forma realizowania najróżniejszych zakupów. Wiele punktów sprzedaży oferuje szeroką i elastyczną ofertę zakupów ratalnych. Nierzadko są to raty 0%, a więc pozbawione jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Trzeba jednak w tym miejscu podkreślić, że wiele punktów sprzedaży traktuje odmiennie klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

O ile osoby fizyczne mogą niemal wszędzie kupować na raty i cieszyć się bardzo atrakcyjną ofertą, przedsiębiorcy muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami. Nie wszędzie mogą oni korzystać z rat, a co więcej, ich koszt może być o wiele wyższy od kosztu rat dla osób fizycznych. Jak rozwiązać ten problem? Chociażby za pomocą finansowania faktur. Jest to bardzo prosta i elastyczna usługa finansowa, która polega na finansowaniu zakupów przez firmę faktoringową. To właśnie ona opłaca fakturę zakupu, a następnie przedsiębiorca zwraca pożyczone środki w dogodnych dla siebie ratach.

Dlaczego warto skorzystać z takiej formy finansowania?

Finansowanie faktur to usługa, która pozwala przedsiębiorcom na znacznie większą swobodę podczas zakupów. Nie muszą oni bowiem ograniczać się jedynie do tych podmiotów, które oferują sprzedaż ratalną i proponują dogodne warunki. Zakup mogą zrealizować w dowolnym miejscu, a następnie przekazać fakturę do opłacenia firmie faktoringowej, która następnie rozłoży przedsiębiorcy spłatę na dogodny okres.

Nierzadko rezygnacja z kredytu kupieckiego pozwala na wynegocjowanie lepszych warunków zakupu. Finansowanie faktur może tym samym przyczynić się do wygenerowania pewnych oszczędności, a już na pewno do budowy wizerunku rzetelnego partnera w biznesie.

Finansowanie faktur jest ciekawą alternatywą dla kredytu, pożyczki czy leasingu. Warto jednak wspomnieć, że proces wnioskowania jest o wiele prostszy i mniej angażujący. Finansowania faktury dokonać można nawet w kilka minut całkowicie online. Nie wpłynie to na obniżenie zdolności kredytowej podmiotu i nie będzie wymagało przedstawienia grubego pliku dokumentów finansowych.

Ile kosztuje finansowanie faktur?

Finansowanie faktur, podobnie jak usługi faktoringowe, to formy finansowania, które wbrew pozorom nie są tak drogie, jak zwykło się uważać. Potwierdza to, chociażby, oferta firmy NFG i udostępnione przez nią kalkulatory (https://nfg.pl/finansowanie-faktur). Koszty usług są obecnie konkurencyjne, a co warto podkreślić, można je wrzucić w koszty działalności i zmniejszyć w ten sposób wysokość należnego podatku.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News