Ile jest mężczyzn na świecie 2019? Kobiet jest więcej?
Autor Sara Osiecka - 20 Kwietnia 2019
Ile jest mężczyzn na świecie 2019? Wiele osób podejrzewa, że panowie są znacznie liczniejsi niż panie. Badania przeprowadzone przez specjalistów rozwiewają wszelkie wątpliwości.
Ile jest mężczyzn na świecie 2019? Eksperci cały czas kontrolują ilość ludzi na świecie, a w swoich badaniach uwzględniają także płeć. Dzięki temu łatwo można zweryfikować, kogo jest więcej: pań czy panów. Czy faktycznie żyjemy w świecie zdominowanym przez mężczyzn? Dane nie kłamią.
Ile jest mężczyzn na świecie 2019
Ludzi na świecie wciąż przybywa. Zawdzięczamy to przede wszystkim dynamicznemu rozwojowi medycyny, rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczącej profilaktyki chorób oraz ogólnej poprawie jakości życia. Liczba ludzi na świecie przekroczyła już 7 i pół miliarda i ciągle rośnie. Codziennie na świecie rodzi się około 500 tysięcy dzieci, a znaczna ich część przychodzi na świat w Azji. A jak wygląda sprawa podziału na płci?
Okazuje się, że liczba mężczyzn jest porównywalna do liczby kobiet na świecie. Statystyki pokazują, ze na 100 kobiet przypada 102 mężczyzn. To dosyć wyrównany wynik, ale mimo to trzeba się liczyć z tym, że kawalerów będzie nieco więcej niż panien.
Ile jest mężczyzn w Polsce 2019
Na świecie liczba mężczyzn i kobiet jest bardzo zbliżona. Podobnie jest w Polsce - tutaj wyniki tez są. bardzo wyrównane. Okazuje się jednak, że w naszym kraju jest więcej przedstawicielek płci pięknej. Według badań statystycznych na 100 Polek przypada 94 panów.
Jak to wygląda w liczbach? Warto przypomnieć, że obecnie populacja w Polsce wynosi 38,422,346 osób. Jak podaje Spis Statystyczny przeprowadzony w 2017 roku, liczba kobiet wynosiła 19,833,606, mężczyzn było trochę mniej: 18,588,740.
Należy mieć na uwadze, że przyrost naturalny w państwie jest ujemny, a społeczeństwo określa się jako starzejące. Przyczyny takiego stanu rzeczy to przede wszystkim stawianie rozwoju zawodowego ponad chęcią założenia rodziny oraz trudna sytuacja materialna ludzi młodych. Kobiety coraz dłużej zwlekają z urodzeniem dzieci, bowiem nie czują się gotowe na macierzyństwo.