Kiedy jest Dzień Przytulania dziewczyn, a kiedy chłopaków? To różne święta
Adrian Sobolewski - 30 Maja 2019

Kiedy jest Dzień Przytulania dziewczyn, a kiedy chłopaków? To różne święta

Dzień Przytulania dziewczyn i chłopaków to różne święta! Jest wiele różnych okazji do przytulania, odzwierciedlone jest to w kalendarzu - mamy wiele dni poświęconych obejmowaniu różnych osób. Jakie są najbardziej nietypowe zawody lub specjalizacje, które obchodzą dni przytulania?

Dzień Przytulania dziewczyn i chłopaków - kiedy jest święto? Tych dat jest naprawdę wiele - po nasyceniu kalendarza różnego rodzaju świętami związanymi z uściskami, widać, że jest to bardzo potrzebne święto - każdy z nas potrzebuje nieraz przytulenia, bliskości drugiej osoby i chwili czułości. Oczywiście, powinniśmy taki dzień świętować ze swoimi najbliższymi jak najczęściej - ale kiedy wypadają oficjalne daty?

Dzień Przytulania dziewczyn i chłopaków

Dzień Przytulania to bardzo ważne święto. Wszyscy co jakiś czas potrzebujemy odrobiny czułości, bliskości z drugim człowiekiem. Dlatego właśnie w kalendarzu pojawia się wiele świąt, które oscylują wokół różnego rodzaju bliskości - fizycznej czy emocjonalnej. Są to różnego rodzaju dni przytulania, dni całowania, czy chyba najpopularniejsze święto związane z bliskością - Walentynki.

Dni Przytulania w kalendarzu jest sporo. Najbardziej znany jest ten uniwersalny, czyli Międzynarodowy Dzień Przytulania. Co ciekawe, ma on dwie daty, z których wcale nie musimy wybierać jednej - możemy świętować je obie. Nie będzie to problemem też dlatego, że są oddalone od siebie o kilka miesięcy, mogą więc być świetną okazją do wyskoczenia na randkę - akurat jedną w zimie, drugą na początku lata.

Pierwszy z tych dni obchodzimy 31 stycznia - wtedy przytulanie nie jest tylko przyjemną czynnością, ale może też być - szczególnie jeśli zima jest naprawdę sroga - tą niezbędną do przeżycia, która uratuje nas przed zimną aurą.

Drugi Dzień Przytulania obchodzimy już później, gdy pogoda na dworze sprzyja także długim spacerom w bluzkach z krótkim rękawem - 24 czerwca. Jednak nie są to jedyne święta przytulania - tych jest o wiele więcej i często skierowane są do bardzo specyficznych grup osób.

7 listopada - Dzień Przytulania Chłopaków? Data nie jest pewna

Jednymi z najczęściej obchodzonych dni tulenia się nawzajem jest Dzień Przytulania Dziewczyny i Dzień Przytulania Chłopaka. Jest to moment, gdy płeć przeciwna okazuje swojej drugiej połówce trochę czułości, nieraz daje mały upominek i, oczywiście, ściska drugą osobę! Jasne jest, że do takich gestów wcale nie potrzebny jest specjalny dzień, ale dla niektórych może to być dobre przypomnienie - nieraz niestety zdarza nam się zapomnieć o byciu romantycznym, szczególnie po kilku lub kilkunastu latach związku.

Dzień Przytulania Dziewczyn to idealna okazja na przyszykowanie naszej partnerce małej, romantycznej chwili. Możemy na przykład wybrać wieczorem dobry film, przytulić się pod kocykiem i spędzić trochę czasu razem - czy to oglądając wzruszający romans, czy wtulając się w siebie podczas najbardziej przerażających momentów dobrego horroru. Wszystko to 20 listopada, gdy aura za oknem tym bardziej zachęca nas do pozostania razem i ogrzewania siebie nawzajem ciepłem naszych ciał!

Dzień Przytulania Chłopaków jest trochę bardziej problematyczny - nie tylko ze względu na datę. Nadal wśród niektórych funkcjonuje pogląd, że faceci nie potrzebują czułości, ale nie jest to prawda. Każdy pan lubi być przytulony przez swoją drugą połówkę, spędzić z nią kilka wyjątkowych chwil. Dlatego właśnie warto świętować z naszym partnerem ten dzień - tylko kiedy? Dat krążących w internecie jest wiele - 30 listopada, 4 grudnia, 23 września, jednak najczęściej obchodzonym świętem jest to wypadające 7 listopada - jest to międzynarodowy dzień przytulania chłopaka, więc możemy robić to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie!

Dzień Przytulania Bibliotekarzy, Blondynek, Perkusistów

Nieraz przytulenia potrzebują także inne osoby, szczególnie te, którym chcemy okazać wdzięczność za ich pracę lub dokonania. Takim zawodem są na przykład bibliotekarze, którzy swój dzień przytulania obchodzą 1 marca.

Jednak jeśli chcemy być śmieszni i przełamać niektóre stereotypy, możemy przytulić perkusistę - przecież członkowie zespołów grających ciężką muzykę często sprawiają wrażenie, jakby nigdy nie chcieli doznać żadnej przyjemności w życiu. Dzień Przytulania Perkusistów przypada na 10 października. Możemy też wyrazić nasze uwielbienie dla niewinnych białogłów - Dzień Przytulania Blondynek wypada 26 lutego.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 2019 - data
  2. Dzień Marynarza i Żeglarza - życzenia, scenariusz w przedszkolu
  3. Dzień Asteroid 2019 - data wyjątkowego święta
  4. Światowy Dzień Smerfa 2019 - data nietypowego święta
  5. Dzień Przytulania 2019. Międzynarodowe czy polskie święto?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News