pexels
pexels
Redaktor - 6 Lipca 2021

Dlaczego warto wymieniać waluty online?

Obce waluty są częściej używane przez Polaków, niż mogłoby się to wydawać. Spłata kredytu walutowego, dalekie podróże, zakupy online za granicą, czy zarabianie poza Polską to najczęstsze powody, kiedy zapytamy naszych rodaków o potrzeby w zakresie wymiany pieniędzy na jednostki monetarne inne niż PLN. Mamy różne cele wymiany środków, ale wspólnym mianownikiem jest fakt, że każdego interesuje korzystny kurs waluty, tylko gdzie i jak go znaleźć? W tym artykule m.in. postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki kantor lub bank wybrać, aby kupić walutę w atrakcyjnej cenie.

Bank czy kantor - waluty na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy pomyśleliśmy o wymianie walut, to pierwszym pomysłem, który przychodził do głowy był kantor stacjonarny. Dzisiaj, mimo że wiele osób właśnie tak wymienia pieniądze, to jednak coraz więcej Polaków zauważa, że nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, a dodatkowo musimy wtedy uwzględnić czas na dojazd do placówki tego typu. Sposobem na wymianę pieniędzy są również banki, gdzie wiele z nich oferuje usługi wymiany typu kantor walutowy. Jest to często dodatkowe źródło dochodu dla banków, które mogą oferować kursy niższe niż kantory stacjonarne, ale jednak wyższe niż np. kantory online. Wiele osób posiadających kredyty walutowe często korzysta z możliwości wymiany walut, które oferuje im bank, który udzielił kredytu, jednak w praktyce może okazać się, że na transakcje nie są wykonywane po najkorzystniejszym kursie, jaki możemy znaleźć w sieci.

A może wymiana waluty online?

Od kilkunastu lat na popularności zyskują serwisy, gdzie można zakupić waluty online. Przykładowo kantor internetowy, to rozwiązanie, które w Polsce jest już znane od ponad 10 lat. Coraz więcej osób przekonuje się do wygody i korzystnych kursów, jakie oferują platformy tego typu. Jak działa kantor internetowy? Podobnie jak stacjonarny, tylko w internecie, a dodatkowo waluty można w nich wymieniać 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wymiana walut online pozwoli nam oszczędzić czas, a także pieniądze, ponieważ serwisy typu kantor online nie muszą utrzymywać placówek stacjonarnych.

Platforma wymiany walut - czy jest dla każdego?

Ciekawą alternatywą jest serwis Walutomat.pl. Jest to platforma, gdzie odbywa się społecznościowa wymiana walut i dzięki temu możemy zakupić waluty obce taniej niż gdziekolwiek indziej. Serwis działa podobnie jak giełda walut, gdzie użytkownicy mogą kupować waluty po kursach oferowanych przez innych użytkowników. Wszystkie transakcje odbywające się w serwisie Walutomat.pl są bezpieczne - operator platformy posiada licencję KNF, a wszystkie operacje są zgodne z przepisami prawnymi regulującymi działalność serwisów oferujących usługi płatnicze.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News