Dlaczego Magda Gessler nosi czerwoną bransoletkę?

Dlaczego Magda Gessler nosi czerwoną bransoletkę? Źródło: .

Dlaczego Magda Gessler nosi czerwoną bransoletkę? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać. Czerwona nitka jest nie tylko piękną ozdobą dłoni. Ma dla znanej restauratorki znacznie większe znaczenie.

Dlaczego Magda Gessler nosi czerwoną bransoletkę? Nie tylko znana restauratorka nosi tą nietypową ozdobę. Czerwoną nitkę możemy dostrzec również na nadgarstku Madonny, Davida Beckhama, Billa Clintona, a także wśród polskich gwiazd, jak na przykład u Kayah czy Maryli Rodowicz. Teraz do grona osób noszących tą wyjątkową ozdobę dłoni dołączyła Magda Gessler. 

Dlaczego Magda Gessler nosi czerwoną bransoletkę?

Magda Gessler uwielbia kolorową biżuterię. Często możemy dostrzec u znanej restauratorki różnokolorowe kolczyki czy bransoletki. Ostatnio jednak uwagę mediów skupił fakt na pewnej czerwonej nitce, którą Magda Gessler ma oplecioną wokół nadgarstka. Jak się okazało, bransoletka nie jest jedynie elementem ozdobnym, ale ma również swoje znaczenie. 

Noszenie czerwonej nitki na nadgarstku zapoczątkowała słynna gwiazda światowej popkultury - Madonna. Bransoletka jest uważana jako talizman, który ma chronić osobę noszącą tę ozdobę przed wszelkim złem, wypadkami i wszystkimi negatywnymi życiowymi doświadczeniami.

Aby magia czerwonej nitki zadziałała muszą zostać spełnione pewne zasady. Bransoletka musi zostać zawiązana na lewym nadgarstku. Ozdobę powinna wykonać dla nas osoba zaufana i przyjazna. Podczas rytuału wiązania nitki powinno się modlić i wychwalać dobrostan. Bransoletki nie powinno się zdejmować do momentu, aż sama odpadnie. Jeżeli nitka nam spadnie oznacza to, iż magiczna ozdoba zadziałała i ochroniła nas przed złymi mocami. W przypadku gdy chcemy być dalej chronieni, powinniśmy zawiązać na lewym nadgarstku nową, czerwoną nitkę. 

Kolor bransoletki również nie pozostaje bez znaczenia. Czerwony jest symbolem miłości i uczuć, który ma za zadanie pozbyć się z naszego życia nudy i lenistwa. Odsuwa od nas stany depresyjne, a także czyni nas bardziej szczęśliwymi. Dodaje chęci do życia i przepędza gniew, rozdrażnienie i frustrację.

Magda Gessler przyznała, że nosi czerwoną bransoletkę i nigdy się z nią nie rozstaje. Uważa ją za swój życiowy talizman, który chroni ją przed złymi mocami. Dla znanej restauratorki czerwona nitka jest swojego rodzaju amuletem, który każdego dnia odgania od niej złe uroki.  

Źródło: Smaki życia, CzaroMarowy

Następny artykuł