Czy Anna Dymna ma dzieci
YouTube/Kultowe Rozmowy
Dominik Kwaśnik - 22 Czerwca 2019

Czy Anna Dymna ma dzieci? Jej syn jest muzykiem

Czy Anna Dymna ma dzieci? Słynna aktorka miała trzech mężów, jest także matką. Kolejne pokolenie przejęło od niej artystyczne geny.

Czy Anna Dymna ma dzieci? Miłością życia słynnej aktorki był Wiesław Dymny - aktor, scenarzysta i poeta, twórca kultowej Piwnicy pod Baranami. Para poznała się na planie filmowym, a legenda głosi, że znajomość zaczęła od kłótni. Małżeństwo przerwała tragedia - Dymny zginął w 1978 roku, a przyczyny jego śmierci nie są do końca jasne. Jedyne dziecko aktorki, Michał Dymny, urodził się jednak kilka lat później. Choć nosi to nazwisko, jego ojcem jest inny mężczyzna.

Czy Anna Dymna ma dzieci? Jej syn zmienił nazwisko

Michał Dymny jest synem drugiego męża aktorki. Zbigniew Szota był fizjoterapeutą, który pomagał dojść Annie do formy po jej ciężkim wypadku samochodowym. Spotkania na rehabilitacji zaowocowały uczuciem, a wkrótce para wzięła ślub. Owocem związku jest własnie Michał.

Małżeństwo z Szotą nie trwało długo. Mówiło się, że pojawiało się między nimi za dużo nieporozumień, mąż nie rozumiał artystycznego trybu życia żony. W końcu zdecydowano o rozwodzie, a Anna wychowywała swojego syna sama. Później Michał zdecydował o zmianie nazwiska. To bardzo wzruszyło aktorkę. Choć wyszła za mąż po raz trzeci, to nie ukrywa, kto był jej największą miłością.

- Mój pierwszy mąż Wiesław Dymny był moją wielką miłością. To był niezwykły mężczyzna, właśnie dlatego wciąż noszę jego nazwisko - cytował aktorkę portal Pomponik. Choć Michał zdecydował nosić nazwisko matki, utrzymuje kontakt z biologicznym ojcem.

Syn Anny Dymnej ma pasję. Rozwija karierę muzyczną

Michał Dymny z wykształcenia jest filmoznawcą, lecz jego pasja to muzyka. Stara się rozwijać karierę jako gitarzysta. Grywał w kilku zespołach - Sound Ensemble, Nucleon i HiQ. Matka stara mu się pomagać, ale on sam stara się nie wykorzystywać specjalnie znanego nazwiska. W mediach wciąż jest o nim cicho.

Ostatnio można było przeczytać, że jego partnerka także jest artystką. To doktorantka na Wydziale Malarstwa krakowskiego ASP. Ich wspólne prace są wystawiane w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News