Benedykt XVI stan zdrowia: Z papieżem emerytem jest bardzo źle
Mateusz Wysokiński - 24 Października 2018

Benedykt XVI stan zdrowia: Z papieżem emerytem jest bardzo źle

Benedykt XVI stan zdrowia - pytanie o tę sprawę codziennie zadawane jest przez tysiące ludzi obawiających się o stan zdrowia papieża. Była głowa Kościoła katolickiego nie pokazuje się publicznie, a z racji wieku niektórzy boją się, że mogą to być ostatnie dni papieża. Jaka jest prawda?

Benedykt XVI stan zdrowia: emerytowany papież, co oczywiste, nie czuje się dziś tak dobrze, jak lata temu. Niestety wiele wskazuje na to, że nadchodzące miesiące mogą być ostatnimi. O spokojne odejście duchownego ze świata modli się nawet brat papieża-emeryta, który pomimo oficjalnych komunikatów ze strony Watykanu uważa, że poprzednik Franciszka jest umierający.

Dlaczego Benedykt XVI abdykował?

Decyzja papieża Benedykta XVI o odejściu ze stanowiska głowy kościoła nastąpiła w lutym 2013 roku. Oficjalną przyczyną odejścia głowy papieża była starość i pogarszający się cały czas stan zdrowia. O swoim postanowieniu powiedział w trakcie spotkania z kardynałami 11 lutego. Wtedy to miała być podana data kanonizacji trzech męczenników kościoła katolickiego: Antonia Primaldo, Lauya Montoya Upegui i Marii Guadalupe Garcia Zavala.

Decyzja zszokowała rządy wielu państw, a Papież deklarował, że nie zaprzestaje działalności w Kościele, ale rola przewodnika duchowego i głowy Watykanu zaczyna go przerastać. Warto wspomnieć, że była to pierwsza taka decyzja od piętnastego wieku, kiedy to Tron Piotrowy opuścił Grzegorz XII.

Na co choruje Benedykt XVI? Papież Benedykt XVI stan zdrowia

Benedykt XVI stan zdrowia: głównym informatorem na temat kondycji emerytowanego papieża jest jego starszy brat Georg Ratzinger. Według słów brata papieża były gospodarz Stolicy Apostolskiej jest sparaliżowany. Duchowny powiedział mediom, że Ojciec Święty porusza się na wózku inwalidzkim.

Inną opinię przekazują jednak Katolicka Agencja Informacyjna i oficjalne stanowisko Watykanu. Stolica Państwa Kościelnego mówi, że były papież regularnie widywany jest w Ogrodach Watykańskich, gdzie porusza się samodzielnie. W maju tego roku Benedykt XVI napisał list do dziennika Corriere Della Sera, gdzie odniósł się do plotek i stanowisk.

- Mogę tylko powiedzieć, że moje ciało jest coraz słabsze, ale myślami pielgrzymuję już do domu - napisał papież.

Benedykt XVI wiek

Papież urodził się 27 kwietnia 1927 roku w bawarskim Maklt. Chłopiec był synem urzędnika oraz weterana pierwszej wojny światowej, a także kucharki. Według słów Benedykta XVI to rodzice odegrali największą rolę w życiu kapłańskim i duchownym mężczyzny. Ojciec miał nauczyć go krytycznego myślenia i logicznego łączenia faktów, a matka "serdeczności religijnej".

Tuz po drugiej wojnie światowej ze swoim bratem podjął studia teologiczne. Dziś emerytowany biskup Rzymu ma już 91 lat. Jego brat Georg Ratzinger jest od niego starszy. W styczniu skończył 94 lata.

Benedykt XVI zdrowie

Papież pomimo 91 lat nadal stara się uczestniczyć w życiu Kościoła katolickiego. Ostatnio publicznie widziany był 28 czerwca, kiedy w rezydencjach Watykanu wraz z papieżem Franciszkiem przyjmował nowych purpuratów, którym tego samego dnia nadane były tytuły kardynalskie. Czy papież jest więc zdrów, a plotki dotyczące jego paraliżu są przesadzone? Tego się najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości nie dowiemy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News