ABW: Rosyjskie służby specjalne próbują aktywizować prorosyjskie środowiska w Polsce
Wiadomości Pikio - 21 Maja 2015

ABW: Rosyjskie służby specjalne próbują aktywizować prorosyjskie środowiska w Polsce

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego opublikowała raport, z którego wynika, że rosyjskie służby wywiadowcze w ubiegłym roku próbowały aktywizować w Polsce prorosyjskie postawy i środowiska oraz opłacały internetowych komentatorów.

Raport z działalności Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2014 r. skupia się między innymi na działaniach rosyjskich służb wywiadowczych, które w kontekście konfliktu ukraińsko-rosyjskiego intensywnie działały na terenie Polski, polskich mediów i internetu. Działania opłacanych przez rosyjskie służby wywiadowcze komentatorów i środowisk miały głównie charakter dyskredytujący stanowisko Polski w sprawie wojny ukraińsko-rosyjskiej oraz pobudzające polsko-ukraińskie antagonizmy. Rosyjskie służby dążyły też do werbowania osób, które posiadały wiedzę mogącą zachwiać polskim bezpieczeństwem wewnętrznym tj. informacje polityczne, gospodarcze i naukowo-techniczne. Jednym z głównych priorytetów rosyjskich służb specjalnych był polski rynek energetyczny i wszelkie związane z nim informacje niedostępne publicznie.
bh, źródło: abw.gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News