5 domowych sposobów na porost włosów
Autor Redaktor - 30 Maja 2023
Sposobów na porost włosów możemy znaleźć naprawdę wiele. Jednak które z nich są skuteczne? Czy rzeczywiście domowe sposoby na szybki porost włosów istnieją?
Warto wiedzieć, że fizjologiczną normą jest przyrost włosów rzędu 1-1,5 cm na miesiąc. Oczywiście jest możliwy większy lub mniejszy przyrost w zależności od indywidualnych predyspozycji genetycznych i prowadzonego stylu życia. W jaki sposób można jeszcze bardziej przyśpieszyć porost włosów.
1. Dieta, witaminy, minerały, suplementy
Od diety w dużej mierze zależy stan naszych włosów. Jeżeli nie dostarczamy organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, włosy mogą być w gorszej kondycji, np. matowe i suche. Jakie witaminy wpływają pozytywnie na gęstość fryzury?
- Witamina A – wzmacnia kosmyki, stymuluje wzrost mieszków włosowych. Chroni końcówki przed rozdwajaniem się. Znajdziemy ją m. in. w brokułach, marchewce, szpinaku, pomidorach.
- Witaminy z grupy B – wpływają na hamowanie wypadania włosów i wzmacniają pasma. Witaminy z grupy B znajdziemy również w: ciemnym pieczywie, drożdżach, mleku, nasionach strączkowych.
- Witamina C – jest silnym przeciwutleniaczem, który ma swoją rolę w ochronie organizmu przed stresem oksydacyjnym spowodowanym przez wolne rodniki. Kwas askorbinowy wpływa na tworzenie kolagenu, który jest częścią struktury włosów. Wartościowym źródłem są: czarne porzeczki, szpinak, owoce cytrusowe.
- Witamina E – może wpływać pozytywnie na poziom nawilżenia włosów i ich aktywny wzrost. Znajdziemy ją w oleju rzepakowym, słonecznikowym, oliwie z oliwek, ale również w jajkach i orzechach.
Równie ważne są kwasy omega-3, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry głowy, zapobiegają kruszeniu i łamaniu się kosmyków oraz wpływają na porost włosów. Nie zapominaj o produktach bogatych w cynk, selen, żelazo, miedź. One także chronią przed nadmiernym wypadaniem włosów. Urozmaicona dieta to balans pomiędzy białkiem, tłuszczami i węglowodanami oraz świeże sezonowe produkty.
Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich tych składników z pożywieniem. W takiej sytuacji możesz się wspomóc syropem Bioelixire. Cała seria Gęste Włosy to linia, która dba o wzmocnienie cebulek włosów, dzięki zawartości odżywczej amli. Jej działanie, wspierające porost włosów, zostało udowodnione naukowo. Suplement zawiera również cynk, biotynę i aminokwas – l-cysteiny. To prawdziwy, dobroczynny eliksir, który wesprze organizm od wewnątrz.
2. Olejowanie
Olejowanie to doskonały pomysł na odżywienie włosów oraz skóry głowy i dostarczenie im masy dobroczynnych składników. Możesz wykorzystać:
- olejek z pestek winogron i moringa – nawilża i wygładza fryzurę. Dostarcza kosmykom nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i 6 oraz witamin A, E, D i K. Jest doskonały do olejowania włosów suchych, łamliwych o średniej porowatości;
- olejek z oliwek i CBD – chroni włosy dzięki zawartości kwasu oleinowego. Sprawdza się do włosów średnio- i wysokoporowatych;
- olej rozmarynowy – działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Posiada intensywnie ziołowo–drzewny zapach. Naukowcy zauważyli, że w przypadku łysienia androgenowego posiada podobne właściwości do minoksidilu 2%;
- olej amla – posiada silne działanie stymulujące cebulki włosów do wzrostu. Jest doskonałym źródłem witaminy C i antyoksydantów. Amla jest składnikiem serii ,,Gęste Włosy’’ od Bioelixire, właśnie ze względu na swoje niesamowite właściwości;
- olej z kozieradki – wspomaga walkę z łupieżem, który może być przeszkodą w sprawnym wzroście włosów. Łagodzi podrażnienia i wpływa pozytywnie na porost włosów
3. Pielęgnacja
Pielęgnacja to klucz do pięknych włosów, ale i zdrowej skóry głowy. Wybierz sprawdzone kosmetyki, które wspomogą Twój porost. Zapewnij włosom delikatne oczyszczenie z szamponem Bioelixire ,,Gęste Włosy’’, następnie nałóż odżywkę z tej samej serii, która posiada 30 składników aktywnych, w tym agrest indyjski, olej z pestek winogron, masło z orzechów shea i witamina E. Odpowiednio dobrana pielęgnacja pozwoli dostarczyć włosom wszelki brakujących substancji odżywczych
4. Masaże
Masaże skalpu możesz wykonywać w warunkach domowych. Nie potrzebujesz nawet specjalnych akcesoriów. Możesz go wykonać zarówno na suchej skórze głowy, jak i w momencie mycia szamponem. Pamiętaj, aby masaż przeprowadzać spokojnymi kolistymi ruchami. Jeżeli chcesz, użyj dedykowanych akcesoriów. Jednak zwróć uwagę, na to, aby nie wyrywały one włosów.
5. Skalp
Oczyszczenie skalpu to również jedna z kluczowych kwestii w przypadku dbania o przyrost nowych włosów. Użyj peelingu trychologicznego, dostosowanego do stanu swojej skóry głowy. Oczyszczony skalp lepiej wchłonie dostarczone substancje aktywne, dlatego wspomagaj swój porost włosów regularnym stosowaniem wcierek.
Sfiningaina, agrest indyjski (amla), kofeina, biotyna, ekstrakt z chmielu – te substancje mogą być odpowiedzią na Twoje problemy z porostem włosów.
Artykuł sponsorowany
[EMBED-34]
Następny artykuł