5 minut wystarczyło. Żywioł zdewastował pół kraju

5 minut wystarczyło. Żywioł zdewastował pół kraju Źródło: fot. Wikipedia

5 minut - tyle wystarczyło naturze, by doszczętnie zdewastować połowę kraju. To co się tam wydarzyło, wzbudzi grozę nawet w najmniej strachliwych osobach. 

Niemcy nie miały szczęścia. Przez ich zachodnią część przeszła trąba powietrzna, która uderzyła z tak dużą siłą, że powalała drzewa i zrywała dachy budynków, jakby były z papieru. Chociaż całe zachodnie Niemcy wyglądają jak krajobraz po bitwie, to na szczęście nikt nie zginął. Natomiast mieszkańców czeka teraz mnóstwo pracy, by doprowadzić swoje domostwa do stanu sprzed uderzenia trąby powietrznej.

Niemcy padły ofiarą trąby powietrznej

Trąbie towarzyszyło bardzo silne gradobicie, które tylko przyczyniło się do większych zniszczeń. Sam wiatr wiał z prędkością 223 kilometrów na godzinę, część dróg jest też z powodu niszczycielskiego działania żywiołu, nieprzejezdna. - Kierowca wysiadł z samochodu i próbował sprzątnąć gałęzie z drogi. Poważnie ranny trafił na oddział szpitalny - poinformował o jednej z ofiar żywiołu, główny komisarz policji Klaus Junker w rozmowie z dziennikarzem niemieckiej gazety "Bild". Trąba przeszła konkretnie prze tereny Nadrenii Północnej-Westfalii, uderzając najmocniej we wsiach Viersen-Boisheim, Nettetal-Schaag, Schwalmtal-Dilkrath, Schwalmtal oraz częściowo w Niederkruchten. Uszkodziła ponad 50 budynków! Niektóre z domów totalnie nie nadają się do mieszkania. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sejm dzieci i młodzieży ODWOŁANY! Zaskakujący powód
  2. Niepełnosprawni dostali ZAKAZ wychodzenia na spacer! „Zamurować nas trzeba!”
  3. Piaseczny pokazał zdjęcia ze ślubu! Kim jest panna młoda?!
  4. Kempa przyłapana, internauci bezlitośni. „Gdzie pani jest?!”
  5. Andrzej Duda PONIŻONY w USA. „Facet w adidasach jak na działkę”
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News