Nagrania są przerażające, żywioł uderzył bezlitośnie. Ponad 130 osób nie żyje, drugie tyle jest rannych w Jemenie

Nagrania są przerażające, żywioł uderzył bezlitośnie. Ponad 130 osób nie żyje, drugie tyle jest rannych w Jemenie Źródło: Twitter alasaadim

Żywioł, który uderzył w jednym z państw położonych w południowo-zachodniej Azji, zebrał śmiertelne żniwo. Światowe media donoszą o tragicznej śmierci 130 osób. Drugie tyle zostało rannych. Budynki są kompletnie zniszczone. Stolica kraju została niemal zrównana z ziemią. Nagrania i zdjęcia z miejsca katastrofy są przerażające.

Żywioł, który w ostatnich dniach prześladował mieszkańców Jemenu, przyniósł katastrofalne skutki. Intensywne opady deszczu i powodzie sprawiły, że życie straciło 130 osób, a ponad 120 kolejnych jest rannych. Zdecydowanie najgorsza sytuacja panuje w stolicy kraju, Sanie, a także w miastach Hadżdża i Al-Hudajda. Doniesienia medialne są przerażające, obywatele Jemenu znaleźli się w strasznej sytuacji.

Żywioł zrównał z ziemią jemeńskie miasta

Służby, które pracują w miejscach tragedii poinformowały, że ponad tysiąc mieszkańców Jemenu straciło dach nad głową i dobytek całego życia. Prowizoryczne obozy dla uchodźców zlokalizowane w mieście Marib również nie wytrzymały uderzenia śmiercionośnego żywiołu. Jeden z mieszkańców Sany w rozmowie z mediami przyznał, że wszystko, co posiadał, zostało przykryte przez wodę i błoto. W piątek zawalił się dom, w którym mieszkał z kilkuosobową rodziną. Niestety, nie mają już dokąd wrócić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W wyniku potężnych ulew rozpadają się także budynki mieszkalne wchodzące w skład stołecznego Starego Miasta. To ogromna strata. Wiekowe domy pochodziły z jedenastego wieku i były wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aqeel Saleh Nassar, zastępca szefa Urzędu ds. Ochrony Zabytków, poinformował, że zniszczenia są spowodowane w dużej mierze faktem, że właściciele starych budynków nie dbają należycie o swoją własność. Pęknięcia, które powstają z upływem czasu, mają wpływ na wytrzymałość konstrukcji budowli.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

Szacuje się, że żywioł uszkodził ponad pięć tysięcy budynków wchodzących w skład Starego Miasta w Sanie. Ponad setka została zrównana z ziemią. Wojna domowa, z którą borykają się mieszkańcy Jemenu, również nie była łaskawa dla zabytkowej architektury. Niestety, deszcze i powodzie dopełniły dzieła. Charakterystyczna architektura powoli traci świetność, którą cieszyła się przed wiekami.

Zdjęcia i nagrania z okolic Jemenu przestawiają skalę zniszczeń spowodowanych przez żywioł. Ulice Sany zamieniły się w rwące rzeki, nie brakuje również olbrzymich gruzowisk. Mieszkańcy miasta mają poważne problemy z poruszaniem się po zalanych ulicach. Widoczne są również zniszczone samochody. Niestety, to już drugi azjatycki kraj, którego obywatele tracą życie i dobytek w tragicznych okolicznościach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia się w kościele? Pensje kościelnych, gosposi i organistów zwalają z nóg
  2. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia
  3. Śmierć w rodzinie Leszka Millera przyszła nagle. Jego wnuczka ujawniła całą prawdę
  4. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: TVN Meteo/Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News