Tragiczna wiadomość dotarła właśnie do mediów. Jak się okazuje, nie żyje kultowy polski wokalista, Piotr Janczerski, znany z gry w słynnych zespołach. Informację o jego śmierci potwierdził menadżer jednego z nich.

Mowa o Piotrze Janczerskim, który umarł w wieku 79 lat. Słynny wokalista był członkiem takich zespołów jak Niebiesko-Czarni czy No To Co. Poza tym zajmował się także pisaniem piosenek dla innych formacji.

Swoją wielką sławę odniósł wraz z zespołem Niebiesko-Czarni, z którym związany był od 1963 do 1967 roku. Przy okazji śpiewał także w No To Co. Nie były to jednak jedyne zespoły, w których był aktywny.

Założył także grupę Fraction oraz Bractwo Kurkowe 1791. Z kolei w latach 80. działał we współpracy z grupą Babsztyl. Do największych przebojów muzyka zaliczyć możemy piosenki t.j. „Te opolskie dziołchy”, „Pożar w Kwaśniewicach”, „A ja lubię defilady”, „Po ten kwiat czerwony”, „Ballada kataryniarzy” oraz „Nikifor”.

Piotr Janczerski – wokalista Niebiesko-Czarnych

Poza sceną muzyczną dzieła Janczerskiego zobaczyć można było także w telewizji. To on jest autorem wielu scenariuszy programów dla najmłodszych.

Był niesamowicie doceniany przez polskie władze, które uhonorowały go nagrodą państwową III stopnia. Tę wręczył mu Minister Kultury i Sztuki za krzewienie polskiego folkloru.

Nie sposób nie zaznaczyć, że Piotr Janczerski był także nagradzany za oceanem. Otrzymał medal 200-lecia USA, który przyznano mu za widowisko „Wieczerza wigilijna u księcia Radziwiłła” oraz „Panie Kochanku”.

O śmierci Janczerskiego poinformował menadżer zespołu No To Co, Aleksander Kawecki. Zgodnie z przekazaną informacją, Janczerski odszedł we wtorek, po ciężkiej walce z chorobą, która nie dawała mu spokoju do ostatnich jego dni. Jego ostatnie chwile miały być prawdziwym koszmarem. Pogrzeb muzyka odbędzie się we wtorek 13 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda. Zmarł przed telewizorem
ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje słynna dziennikarka. Jej ostatni SMS przeraża

źródło: rmf24.pl

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]


8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]