Smutna wiadomość dla świata mediów. Żegnamy wybitnego dziennikarza. Odszedł, ale nie pozostawił po sobie pustki. Miał licznych wychowanków, którzy będą kontynuować jego misję i na jego wzór zmieniać polskie media.

Jego początki to dziennikarstwo ekonomiczne, jednak zawsze jego pasją był sport i to w tej dziedzinie realizował się najbardziej.

Dziennikarz z pasją

ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarz brutalnie zamordowany w centrum Warszawy.

Fachu uczył się u takich autorytetów jak Zbigniew Urbanyi i Zbigniew Smoliński, by potem tę starą dziennikarską szkołę przekazać swoim wychowankom.

Celem życia dla niego było stworzenie działu redakcyjnego, w którym pracowaliby żarliwi sympatycy sportu jakim i on był. Jak twierdzą jego wychowankowie, misja ta zakończyła się powodzeniem.

Prawdziwy autorytet, zmienił polskie media

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje słynny dziennikarz. Znaleźli go w…

Jego praca to synonim oddania i pasji. W swoich tekstach zwracał duża uwagę na poświęcenie sportowców, które jest niezbędne by odnosić sukcesy w sporcie. Ważny był dla niego czytelnik, nie traktował go przedmiotowo, szanował odbiorców swoich tekstów.

Jedna tylko sprawa w życiu była dla niego równie ważna co zawód, któremu tak się poświęcał, a mianowicie rodzina, którym poświęcał dużo uwagi.

Mowa o Tomaszu Malinowskim. Dziennikarz związany był z największymi mediami w Polsce. Odszedł w wieku 62 lat po przegranej z ciężką chorobą.

Swój smutek wyraził m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Źródło: pomorska.pl

...

Zobacz również

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz