Życzenia wielkanocne: wyślij najbliższym miłe słowa, także za granicę

Życzenia wielkanocne: wyślij najbliższym miłe słowa, także za granicę Źródło: pixabay.com/castleguard

Życzenia Wielkanocne - czego życzyć najbliższej rodzinie i przyjaciołom z okazji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa? To przecież najweselszy dzień w roku dla katolików, a przy okazji ich najważniejsze święto, powinniśmy się radować i zarażać bliskich pozytywnym nastawieniem. Jakie serdeczności przesyłać im w kartkach wielkanocnych i SMS-ach?

Życzenia Wielkanocne - koniecznie musisz je wysłać rodzinie i znajomym. Śmieszne, piękne, czy poważne życzenia i wierszyki - sprawdzą się każde, w końcu liczy się pamięć i sam gest.

Już dziś, 21 kwietnia obchodzimy święta Wielkiejnocy, to wtedy wierni z całego świata radują się z upamiętnienia dnia zmartwychwstania Chrystusa i końca Wielkiego Postu.

Życzenia Wielkanocne - kartka czy SMS?

Przygotowanie do świąt Wielkiejnocy rozpoczną się na dobre już za kilka dni. Oprócz marynowania mięs, przygotowywania tradycyjnego żurku oraz pieczenia mazurków i bab wielkanocnych nie zapomnijcie o wysłaniu życzeń swoim najbliższym. Czego można życzyć krewnym i przyjaciołom? Przede wszystkim zdrowia i radości z życia, najlepiej, aby życzenia były spersonalizowane, jednak z tej okazji można wysłać serdeczności po prostu z okazji Świąt Wielkanocnych.

Jeśli nie chcecie szukać wierszyków na Wielkanoc na ostatnią chwilę, znajdziecie je tutaj! Warto przygotować się do tego wcześniej, by mieć czas, aby wszystko zaplanować i przygotować coś wyjątkowego. Możecie kupić kartki lub wysłać SMS-a, wybór należy do was. Poniżej kilka propozycji zwyczajnych oraz śmiesznych wierszyków na tę okazję:

W ten poranek Wielkanocny,
tak słoneczny i radosny,
w każdej wiosce dzwony biją
obwieszczając wieść przemiłą:
Chrystus w nocy powstał z grobu!
Krzyczą wszyscy wśród narodu.
Wreszcie przyszło nam zbawienie,
grzechu z Raju odkupienie!
Niech radosna ta nowina
będzie Twemu sercu miła,
Wszyscy cieszmy się, radujmy
Bogu chwałę wyśpiewujmy!

Dużych jajeczek,
wina pięć beczek,
tłustego boczku,
prostego kroczku.
Dwa wiadra wody
Świątecznej zgody.

Dwa kurczaczki się spotkały
i pisankę dać nam chciały.
Z jajka woda wyleciała,
Śmigus-Dyngus obwieszczała.
Wesołego Alleluja!

Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzę Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy
i niech wszystkie żale zagłuszy.

Wesołej Wielkanocy, dużo zdrowia,
wielu sukcesów na tle zawodowym, jak i osobistym,
mokrego Dyngusa, pięknej święconki, smacznego jajka,
kolorowych pisanek, wiosennej, ciepłej i słonecznej pogody,
pysznej babki, miłości, siły, wiary, nadziei,
pieniędzy, a także radości i uśmiechu. Wesołego Alleluja!

Wielkanoc po angielsku i niemiecku. Jak obchodzi się to święto w innych państwach?

Wszyscy wiemy, jak obchodzone są święta Wielkiejnocy w Polsce, jednak jak to się odbywa w innych krajach Europy? Jak obchodzą Wielkanoc Niemcy i Anglicy, czy ich celebracje bardzo różnią się od tych naszych?

Wielkanoc po angielsku to Easter, jednak bardziej niż na aspektach religijnych, mieszkańcy wysp skupiają się na tradycjach świeckich. To święto ma swoje źródło w wierzeniach pogańskich, swoją nazwę wzięło od anglosaskiej bogini wiosny Eostre, która symbolizowała płodność i pożegnanie zimy i złej pogody. W Wielkiej Brytanii symbolem święta jest Easter Bunny, czyli zajączek wielkanocny, który chowa czekoladowe jajka w ogrodzie w niedzielny poranek. Dzieci przeszukują ogródek w poszukiwaniu słodyczy. 

Jest jednak jeden wspólny element w polskich i angielskich obchodach Wielkanocy, to spędzanie czasu w towarzystwie bliskich. Wszystko inne jest tylko pretekstem do spotkania. Darowując krewnemu słodkości, Anglicy wyrażają uczucia.

May your Easter be filled with lots of Easter eggs, presents from the Easter bunny, blessings from Jesus Christ and most of all happiness that lasts for a life time. I’m sending lots of love on your way. Happy Easter to you.

Ostern to po niemiecku Wielkanoc, tam również obchodzi się tradycyjne poranne msze rezurekcyjne oraz rodzinne śniadania. Najmłodsi poszukują, podobnie jak w wielkiej Brytanii, prezentów pozostawionych przez króliczka. Poniedziałek Wielkanocny jest czasem spotkać z bliskimi i rodziną.

Wir wünschen Euch ein frohes und gesegnetes Osterfest, viele bunte Eier und erholsame Feiertage! Herzliche Ostergrüße

  1. Co powinno być w koszyku wielkanocnym? Symbolika święconki
  2. Kiedy jest niedziela Laetare 2019? 4. niedziela Wielkiego Postu jest szczególna
  3. Wielkanoc 2019: data. Kiedy święta wielkanocne w tym roku?
  4. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
  5. Wielki Post - symbole i tradycje. Jakie zwyczaje dotyczą Wielkiego Postu?
  6. Jak pomalować pisanki na Wielkanoc? Sposobów jest mnóstwo!
Następny artykuł