Stan zdrowia Hillary Clinton na ostatniej prostej kampanii wyborczej jest bardzo słaby. Kandydatka Demokratów najpierw zmagała się z atakiem kaszlu w Cleveland (Ohio), a potem nie dała rady o własnych siłach wejść do samochodu.

Pojawiły się obawy, że katastrofalny stan zdrowia storpeduje jej plany na końcu kampanii lub nawet wyłączy ją z aktywnego politycznego działania. O tym, skąd wzięły się dolegliwości Hilary Clinton możemy przeczytać w opublikowanych na portalu wikileaks mailu Humy Abedin, która jest jedną z ważniejszych postaci pomagających Hilary Clinton w kampanii prezydenckiej.

Od: Abedin, Huma <AbedinH@state.gov>
Wysłano: Friday, January 4, 2013 5:10 PM
Temat: Artykuł, o którym wspominałem

Leczenie zakrzepicy mózgu Hilary Clinton oraz jej potrzeba prywatności dr. Marca Siegla z Fox News, Czwartek, 3 stycznia 2013.

Hilary Clinton wróciła z Columbia Presbyterian Hospital dzień po nowym roku. Jej przybycie nie było tajemnicą, co nie znaczy oczywiście, że było huczne. Wyglądało właśnie tak, jak powinno. Zdrowie wpływowego polityka naturalnie znajduje się w sferze zainteresowań opinii publicznej […], trzeba jednak pamiętać o jednym. Ci ludzie, choć znani i potężni, dalej są jedynie ludźmi i mają prawo do swojej prywatności. Ich lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska dokładnie tak, jak w przypadku wszystkich innych.

Wczoraj słyszałem o neurologu, który zajmuje się Hilary Clinton w Columbii. Jest jednym z najlepszych w kraju, przynajmniej jeśli chodzi o zawały, zakrzepy i krwotoki. Clinton nie mogłaby znaleźć się w lepszych rękach.

Dolegająca jej zakrzepica  jest bardzo niebezpieczna, gdyż zakrzep uformował się w jednej z głównych zatok mózgu. Może on doprowadzić do obrzęku mózgu a nawet udaru i z pewnością zagraża życiu Hilary – czytamy. Z tekstu dowiadujemy się również, że Clinton miała już inny zakrzep w mózgu w 1998 roku.

Demokraci boją się o zdrowie Clinton. Zwymiotowała zieloną mazią (video)

Hillary Clinton nie dotrwa do wyborów? Musieli wnieść ją do samochodu (video)

Trump o zdrowiu Clinton: „Mam nadzieję, że dobrze się czuje i wróci do wyścigu”

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: wikileaks

...

Zobacz również