Coraz częściej w mediach możemy usłyszeć, że pieniądze pochodzące z „500+” niektórzy rodzice przeznaczają na alkohol. Dlatego też coraz więcej gmin decyduje się zamieniać pieniądze na specjalne bony. To jak się okazuje nie załatwia problemu, ponieważ zwyrodniali rodzice zaczynają handlować bonami.

Niemałe oburzenie musieli przeżyć znajomi jednej z bytomianek korzystających z programu „Rodzina 500+”, która za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook zaczęła sprzedawać bony na żywność, kosmetyki dla dzieci, chemię, odzież i leki.

Kobiecie wcześniej zamieniono pieniądze z „500+” na bony, ponieważ regularnie je marnotrawiła na alkohol i balangi. Sprawę zresztą zgłosili do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej własnie znajomi z Facebooka.

Jak się jednak okazuje, kobieta nie poniesie w związku z tym żadnych konsekwencji. Świadczenie w postaci bonów nie zostanie jej odebrane, ponieważ lokalny MOPS liczy na to, że więcej już tego nie zrobi.

Zwyrodniała matka prawdopodobnie wyciągnęła lekcję z publicznego ogłaszania sprzedaży bonów 500+, ponieważ na drugi dzień gdy zawiadomiono MOPS, usunęła je z sieci. Pozostaje jednak pytanie, czy po prostu nie ograniczy się do „poczty pantoflowej”, by zdobyć pieniądze na pożądany przez siebie alkohol.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło tvn24

...

Zobacz również