Wbrew informacjom, podawanym przez Wirtualną Polskę, sprawa tajemniczego samobójstwa Andrzeja Leppera będzie miała swoją kontynuację.

Portal skontaktował się z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, która miała poinformować, że śledztwo nie zostanie wznowione. Jednak, jak podaje „DoRzeczy”, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po analizie jaką przeprowadzi prokuratura.

Wznowienia śledztwa domaga się przewodniczący OPZZ Rolników, Sławomir Izdebski. Skierował on do prokuratora generalnego właściwy wniosek. Uwzględnił w nim „nowe okoliczności”, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla sprawy.

Izdebski twierdzi, że jest w posiadaniu dokumentów, zdradzających tło zawarcia kontraktu gazowego z Rosją przez wicepremiera Waldemara Pawlaka. To właśnie z ich powodu zamordowany miał zostać Andrzej Lepper. Polityk był w ich posiadaniu.

Sądziliśmy, że istniały tylko dwie kopie: jedną miał Andrzej, drugą jego lubelski prawnik, który również zginął w tajemniczych okolicznościach. Niedawno dowiedzieliśmy się, że jest jeszcze jedna kopia, a także, że istnieje pewne ważne dla sprawy nagranie, jest też ważny świadek – mówił „DoRzeczy” Izdebski.

Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji, jak dalej potoczy się sprawa śmierci Leppera. Dokumenty zostaną dokładnie przeanalizowane przez śledczych i wtedy zostanie podjęta decyzja o wznowieniu śledztwa.

List pana Izdebskiego trafił do biura ministra Zbigniewa Ziobry i przed kilkoma dniami został przekazany do prokuratury. Jest tam obecnie analizowana, ponieważ wnioskodawcy wskazali na pewne nowe okoliczności. Zapowiedziano też prokuraturze przekazanie nowych materiałów, na razie jeszcze do niej nie trafiły. Dopiero po analizie wniosku i materiałów prokuratura podejmie decyzje – mówił dla „DoRzeczy” Michał Woś, z biura prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości.

źródło: DoRzeczy

...

Zobacz również