Kanclerz Angela Merkel w poniedziałek zjawiła się w Warszawie. Niemiecka polityk podczas swojej podróży spotkać ma najważniejszych polskich polityków. Jest już po rozmowie z Mateuszem Morawieckim, która mocno zaskoczyła premiera. Merkel zwróciła się bowiem do niego w mocnych słowach.

Kiedy Merkel przybyła do Polski, nic nie zapowiadało tego, co właśnie wydarzyło się podczas rozmowy z Mateuszem Morawieckim. Jeszcze kilka godzin temu niemieckie media jej wizytę opisywały jako nudną i nic nie wnoszącą.

Sceptyczne, co do kanclerz, były także polskie media – zwłaszcza te prawicowe. Jedynie zwolennicy opozycji widzieli w jej przybyciu światło nadziei na pojednanie. Okazało się, że Merkel zaskoczyła wszystkich swoim wystąpieniem. Od tego momentu komentarze na temat jej wizyty są skrajnie różne.

Merkel zaskoczyła Morawieckiego swoimi słowami

Kanclerz podczas konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim zabrała głos w sprawie europejskiego systemu azylowego. Jak podkreśliła, chce utworzenia go w ramach wspólnoty, a nie dogadywania się między wybranymi krajami.

Zaznaczyła, że chce, by także Polska do niego przystąpiła. Jak zaznaczyła bowiem mocno „Polska również przyjmuje uchodźców”. Te słowa wywołały aprobatę wśród polskiej prawicy i zaskoczyły totalnie opozycję. Nikt nie spodziewał się, że Merkel powie coś takiego.

Chcemy stworzyć wspólny europejski system azylowy. Podkreśliliśmy dzisiaj, że Polska również przyjmuje uchodźców – dodaje Merkel.

ZOBACZ TAKŻE:
1. O co chodzi? PiS nagle wycofuje z Sejmu sztandarową ustawę

2. Roznieśli dom gwiazdy TVP w pył, straciła 175 tys. zł. Emocjonalny wpis
3. To już pewne! PiS NIE dotrzyma największej obietnicy wyborczej

Który znany dziennikarz jest bratem Magdy Gessler? Zdziwisz się! 10 sekretów z życia restauratorki


Najbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!

źródło: onet.pl

Zobacz również