Zwolnienie lekarskie
Fot. Pixnio
Wiadomości Pikio - 3 Grudnia 2018

Polacy nie wierzą w to, co się dzieje. Nie mogą iść na zwolnienia lekarskie

Zwolnienie lekarskie to dla wielu osób prawdziwy ratunek w okresie jesienno - zimowym. Niestety, okazuje się, że wiele osób będzie musiało udać się do pracy, nawet jeśli doskwiera im choroba. Nastąpiły poważne problemy z wystawianiem L4. Czy mamy się czego obawiać?

Zwolnienie lekarskie to czasem jedyna szansa na powrót do zdrowia i niezarażenie współpracowników chorobą. Teraz, gdy termometry za oknem pokazują ujemne temperatury, zwolnienia są wystawiane o wiele częściej, niż w innych porach roku. Takiej okoliczności nie wzięły pod uwagę osoby, które postanowiły "ulepszać" polski system wystawiania L4. Tysiące Polaków zostało postawionych w podbramkowej sytuacji.

Zwolnienie lekarskie zupełnie zrewolucjonizowane. Miało być lepiej, wyszła totalna klapa

Od soboty 1 grudnia nie uświadczymy już zwolnienia lekarskiego w wersji papierowej. W życie weszły zmiany, które mają usprawnić system i wyeliminować możliwość fałszerstwa. Niestety, rewolucja ta nie przebiega pomyślnie. Już teraz pojawiły się pierwsze problemy, które uniemożliwiają wystawienie L4. Głos podniosło wiele lekarzy, których praca stała się niezwykle mozolna i stresująca. Na Twitterze aż roi się od skarg na "usprawnienie" jakie zafundował ZUS. Komentarza dla next.gazeta.pl udzielił lekarz, Edmund Malinowski. - Platforma zaczęła działać dopiero około południa. Dlatego dopiero teraz wprowadzam zwolnienia dla każdego z pacjentów. W tej chwili system działa niezwykle wolno - zakomunikował lekarz. Sprawą zainteresowali się również politycy. O sytuacji w jakiej znaleźli się lekarze napisał na Twitterze nawet senator Tomasz Grodzki, profesor nauk medycznych. - Wystawiam e-zwolnienie (bo tak musi robić cały kraj od 1 grudnia) ale serwery ZUS chyba tego nie przewidziały i się grzeją. „Uspokajające” kółko na ekranie komputera lata już od 15 minut i nic. Ciekawe czy inni mają podobnie? Armageddon ani chybi - napisał senator.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
kurkumaJedzenie TYCH rzeczy uchroni cię przed zawałem!Czytaj dalej

Zmiany są konieczne, jednak nie w takim wydaniu

Jak podkreśla dr. Malinowski, zmiany w systemie zwolnień lekarskich są konieczne. Sposób w jaki zostały one wprowadzone jest natomiast niedopuszczalny - platforma ciągle się zacina, przez co medycy tracą tylko czas, który mają przeznaczony dla pacjenta. Jak wszyscy dobrze wiedzą, i tak jest do niewiele. - Nie mam wątpliwości, że wprowadzenie systemu jest koniecznością. Musimy iść z duchem czasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lekarz rodzinny ma ok. 10 minut na pacjenta. System e-zwolnień musi działać zatem sprawnie. Tymczasem jest źle skontrowany. Przecież systemy bankowe, mające o wiele większe obciążenia, nie zawieszają się w taki sposób - podpowiedział Edmund Malinowski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielka porażka Gessler! Gwiazda będzie musiała zacisnąć pasa
  2. Ikona M jak miłość w psychiatryku! Postać niebawem umrze w serialu?!
  3. Dorobek życia Janowskiego upada na naszych oczach! Jeden człowiek wszystko zepsuł
  4. Myśleli, że mają wyłączony mikrofon. Widzom DDTVN odebrało mowę
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
gotowanie 210 zdrowych nawyków żywieniowych, które każdy powinien wprowadzićCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News