Zwolnienia objąć mają około połowę pracowników firmy Groclin S.A., której zarząd poinformował o rozpoczęciu zwolnień grupowych. Przyczyną takich zawirowań jest postępujący spadek przychodów oraz presja cenowa i nasilająca się konkurencja. Ile osób dokładnie straci pracę i na jakiś warunkach? 

Jak poinformował zarząd spółki Groclin S.A., rozpoczęto już konsultacje z pracownikami ws. zwolnień grupowych. Szacuje się, że pracę straci około połowa pracowników, co w tak dużej firmie jest liczbą bardzo wysoką. Spółka podała również oficjalną przyczynę zaistnienia takiej sytuacji.

Czym zajmuje się Groclin S.A.?

Jest to polski producent wyposażenia i akcesoriów samochodowych, którego początki sięgają roku 1997, kiedy mowa była o rzemieślniczym zakładzie tapicerskim założonym przez Zbigniewa Drzymałę w Grodzisku Wielkopolskim. Do 2013 r. funkcjonowała pod nazwą Inter Groclin S.A., jednak po połączeniu z Kabel-Technik-Polska Sp. z o.o. zmieniono nazwę na obecną.

Wielkie zwolnienia w Groclin

Groclin S. A. jest polską firmą produkującą wyposażenie i akcesoria samochodowe, a w głównej mierze poszycia foteli, fotele oraz foteliki samochodowe. Jeszcze w 2006 r. spółka zatrudniała ponad 3100 osób, a jest wartość rynkowa wynosiła około 300 mln zł, obecnie natomiast głośno mówi się o zwolnieniach grupowych i pogarszającej się sytuacji firmy.
Szacuje się, że pracę ma stracić blisko 50% pracowników, co daje liczbę 321 osób z zakładów w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

Przyczyna zwolnień

Oficjalną przyczyną podaną przez zarząd spółki jest „postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach Spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży”. Komunikat został podany w piątkowy wieczór i jak czytamy, rozpoczęto już konsultacje z pracownikami w sprawie zwolnień grupowych. Przedstawiciele spółki już poinformowali, że kolejny komunikat opublikowany zostanie po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z radą pracowników. Mają w nim zostać zawarte szacowane wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia firmy, która w całości obciąży wyniki spółki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz
  2. Minister Spraw Zewnętrznych zdradził sekret. To może być koniec Polski w Unii Europejskiej
  3. Morawiecki podpisał! Klamka zapadła, waży się przyszłość Polaków

Polka wygrywa w prestiżowym zestawieniu! Oto 25 kobiet, które zmieniły świat [ZDJĘCIA]


12 znaków na ciele, których faceci nie mogą ignorować