Były prezydent Polski i legenda Solidarności Lech Wałęsa, od soboty przebywa w jednym z gdańskich szpitali. Od tego czasu zamieszczał w sieci zdjęcia ze swojego pobytu, jednak ostatnia fotografia, którą opublikował na jednym z portali społecznościowych zaniepokoiła mocno jego zwolenników. 

Od zeszłej soboty Lech Wałęsa przebywa na oddziale kardiologii szpitala w Gdańsku z uwagi na pogorszenie się jego stanu zdrowia, a dokładnie rzecz ujmując poważne problemy z krążeniem.

Były prezydent od początku swojego pobytu w szpitalu regularnie zamieszcza na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcia. Dotychczas widniały na nim uśmiechnięte osoby ze szpitalnego personelu.

Ostatnie jednak zdjęcie wstrząsnęło jego zwolennikami. Pojawił się na nim bowiem… ksiądz stojący nad Wałęsą z zamkniętymi oczami. Fotografia sugeruje, ze z Wałęsą jest coraz gorzej, a ksiądz przybył udzielić mu ostatniego namaszczenia. Wszystkiego nie poprawia fakt, iż do zdjęcia nie zamieszczono żadnego komentarza, który wyjaśniałby o co dokładnie chodzi.

Także rodzina nie udziela informacji na temat stanu zdrowia Wałęsy.

...

Zobacz również