Gen. Jan Podhorski, powstaniec warszawski, został poproszony o ocenę słów lidera polskiej partii. Dowódca plutonu szturmowego w pułku Narodowych Sił Zbrojnych „Sikora” oraz żołnierza kompanii osłonowych batalionu Armii Krajowych „Miłosz” powiedział, że sam dałby mu laską w głowę.

Na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna zażądał dymisji premier Beaty Szydło ze względu na Marsz Niepodległości, który określił jako „hańbę i wstyd”.

To rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenia dla mowy nienawiści, dla takich zachowań, dla agresji i wewnętrznej wojny, dla hołubienia bojówek, które z nacjonalistycznych haseł próbują tworzyć język polityczny – powiedział Schetyna.

To brak reakcji ze strony premier Szydło jest odpowiedzią na tę hańbę i wstyd, który widzieliśmy 11 listopada – dodał.

Odpowiedź generała

Do powyższych słów lidera PO odniósł się gen. Jan Podhorski ps.”Zygzak”, weteran NSZ, który walczył w Powstaniu Warszawskim.

Na głupotę nic się nie poradzi. Gdybym mógł, dałbym mu laską w głowę. W Warszawie w dawnych czasach, stróż miał prawo niektórych lokatorów rąbnąć w głowę, żeby dobrze się zachowywali. Czasami pomagało. Bardzo dobrze na kłamstwa Grzegorza Schetyny odpowiedział marszałek Ryszard Terlecki i rzecznik PiS Beata Mazurek – komentuje gen. Podhorski

Weteran dodał, że nie ma powodów, żeby potępiać Marsz Niepodległości. Uważa, że PO przykleja wszystko PiS-owi, a pochód przeszedł bez awantur oprócz „dziwnej grupie” z transparentami, których generał nazwał czarnymi owcami.

Pochód przeszedł bez awantur. Pojawiła się dziwna grupa z transparentami. Trudno. W najlepszej rodzinie zdarzają się czarne owce. Ale nie można oceniać wszystkich uczestników marszu przez ich pryzmat – ocenia generał.

Na zarzuty, że w Marszu Niepodległości uczestniczyła „skrajna prawica” i „faszyści”, zawsze tłumaczę, że jestem jeszcze bardziej radykalny. Ode mnie jest tylko metr od ściany. Ale nikt mi nie powie, że jestem faszystą. Organizatorzy Marszu Niepodległości nie mogą odpowiadać za wszystkich uczestników. Gdyby dziwna grupa została odizolowana na marszu, mogłoby się okazać, że wtedy nie byliby „faszystami”, a Schetyna, by ich bronił – zaznacza kombatant AK i NSZ.

 

Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA]

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

 

...

Zobacz również