Znany z kontrowersyjnych poglądów, którymi dzieli się bez żadnych oporów, Wojciech Cejrowski naraził się tym razem zwolennikom obecnego rządu. Polski podróżnik w typowo dla siebie ostry sposób skrytykował rodziców korzystających z programu „Rodzina 500 plus”.

Wojciech Cejrowski w rozmowie z Radiem Koszalin w ostrych słowach skrytykował rodziców, którzy korzystają z rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Jak przekonuje podróżnik, jednym z głównych efektów jakie przyniósł ten program to sprawienie, że ludziom przestało się chcieć pracować.

 – 500+ doprowadzi gospodarkę w drugą stronę niż chce PiS. Rozdawanie po 500 zł powoduje, że coraz mniej osób pracuje. Uczą się teraz siedzieć w domu. Im się teraz odechciało pracować – przekonuje podróżnik.

 – Miałem facetów do wycinania trzciny. W tym roku ich nie mam i oni mi uczciwie powiedzieli: „panie, ja mam trójkę dzieci, to ja mam 1000 złotych miesięcznie. Mam reumatyzm, nie będę przychodził do pana – podaje przykład potwierdzający jego tezę.

Na słowa podróżnika zareagowały środowiska konserwatywne i bliskie obecnemu obozowi władze, w których Cejrowski był dotychczas lubiany i szanowany za równie ostrą krytykę Unii Europejskiej, ogólnie pojętego „lewactwa” i poprzedniego rządu.

Kontrowersyjny podróżnik został m.in. przyrównany przez dziennikarzy prorządowych do „ludzi z Czerskiej” tj. Gazety Wyborczej, a jego słowa uznane zostały za „skandaliczne”.

fot. print screen z fronda.pl
fot. print screen z fronda.pl

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: fronda / radio koszalin

...

Zobacz również