Zwolennicy PiS są wniebowzięci. Okazuje się, że poglądy zaprzysiężonego niedawno na premiera Mateusza Morawieckiego, godnie reprezentują politykę rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. 

Swoimi wspomnieniami z wizyty Morawieckiego podzielił się z czytelnikami portalu salon24.pl Igor Janke. Dziennikarz opisał nowego szefa rządu jako osobę niezwykle uduchowioną i bardzo dobrze wychowaną.

ZOBACZ TAKŻE: Co to miało być?! Morawiecki zaczął BEŁKOTAĆ na konferencji (VIDEO)

Morawiecki obgryzł ciasto z pierogów, bo był piątek

Według Igora Janke Morawiecki jest tak bardzo stanowczy i konsekwentny w zasadach swojej wiary, że woli urazić czyjeś uczucia, niż złamać post, który katolicy obchodzą w każdy piątek.

– Pamiętam pewną kolację, na którą przyjechał z daleka. Gospodyni chciała mu zrobić przyjemność i specjalne przygotowała ukraińskie pierogi z wieprzowiną – pielmieni.  Zapomniała, że to piątek i nie wiedziała, że gość jako człowiek głęboko religijny – przestrzega cotygodniowego postu. Choć wszedł do domu gospodarzy późno wieczorem, głodny, prosto z podróży, podczas kolacji obgryzał tylko ciasto z pierogów. Uczestnicy kolacji przekonywali go, że w związku z podróżą może mieć dyspensę, ale pozostał przy skrawkach ciasta. Gospodyni była bardzo niepocieszona i zakłopotana… – napisał Janke.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki, jak mogłeś?! Przez jego błąd biedna rodzina GŁODUJE

To pokazuje, jak bardzo wierzącą osobą jest nowy prezes Rady Ministrów. Taka postawa z pewnością zostanie pozytywnie odebrana przez elektorat PiS-u. Większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości to ludzie wierzący. A nawet jeśli tacy nie są, deklarują szacunek do wiary katolickiej i polskiej tradycji z tym związanej.

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

...

Zobacz również