Marian Kowalski, były lider Ruchu Narodowego i kandydat tej formacji na prezydenta Polski opublikował na jednym z portali społecznościowych obrazek z papieżem Franciszkiem i cytatem rzekomo z głowy Kościoła katolickiego. W komentarzach rozpętała się fala wulgarnej krytyki wobec katolickiego przywódcy. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Marian Kowalski zamieścił na swoim facebooku wpis zawierający zdjęcie papieża i pobitej kobiety. Wszystko okraszone słowami, jakie rzekomo miał wypowiedzieć Franciszek tj. „Franciszek: Rozmnażajcie się z imigrantami”.

 – KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ! Franciszek: Europejki muszą rozmnażać się z muzułmańskimi imigrantami, by przeciwdziałać „spadkowi przyrostu naturalnego”… – napisał Kowalski.

To jednak nie wpisem samego Kowalskiego zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, ale komentarzami jakie pojawiły się pod postem. Zwolennicy byłego lidera Ruchu Narodowego nie przebierali w słowach krytykując papieża za rzekomo wypowiedziane słowa.

fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook

Powyższe komentarze to tylko niektóre z ponad 800 zamieszczonych pod wpisem Kowalskiego.

Sprawą zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiedział złożenie sprawy do prokuratury.

 – Nasz Ośrodek przygotowuje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie. Publiczne nawoływanie do zabójstwa jest przestępstwem i nie zamierzamy nad tym przechodzić do porządku dziennego – czytamy na stronie ośrodka.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


bh