Sensacja! Zwołano specjalny synod. "To będzie ROZŁAM Kościoła"!

Sensacja! Zwołano specjalny synod. "To będzie ROZŁAM Kościoła"!

To z pewnością wstrząśnie Kościołem katolickim. Pojawiają się już głosy, że dojdzie do prawdziwego rozłamu w jego strukturach i powstanie kolejny odłam chrześcijaństwa na równi z protestantyzmem, katolicyzmem i prawosławiem. Wszystko przez ten jeden synod.

Ten zwołać mają zamiar zwierzchnicy kościoła w Amazonii. Biskupi brazylijscy pod przywództwem biskupa Erwina Kräutlera są bowiem zawiedzeni rozwiązaniami, którymi dotąd próbowali radzić sobie z problemami Kościoła w Brazylii. Ten boryka się tam z niedoborem duchownych. Próbowano sprowadzać do kraju kapłanów z innych państw. Pomysł jednak nie wypalił, a biskupi upatrują rozwiązania problemu na synodzie, który ma odbyć się w 2019 roku. Chcą na nim przepchnąć pomysł zniesienia celibatu, diakonatu dla kobiet i wyświęcania żonatych mężczyzn.

Postęp ku rozłamowi

Choć biskupi mówią otwarcie, że synod należy "interpretować jako nawoływanie do nawrócenia, do zmiany, którą zaprowadza papież", nie brak komentarzy, że to oddali Brazylię od Watykanu. Największy katolicki kraj na świecie dotąd był mocno przywiązany do papieża, ale ten nie ma cierpliwości do brazylijskich biskupów. W otoczeniu Franciszka już pojawiają się głosy, że jeżeli kontrowersyjne dla władz pomysły przejdą na synodzie, będziemy mieli do czynienia z rozłamem Kościoła. Watykan nie ma zamiaru tolerować tak daleko idących zmian. Dla brazylijskich duchownych takie modyfikacje w działaniu Kościoła to jednak być albo nie być. źródło: deon.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News