Zwierzęta cierpią przez fajerwerki
Pixabay / lenskaya_jz
Monika Majko - 31 Grudnia 2019

Nie tylko psy cierpią przez fajerwerki. Inne zwierzęta znoszą je jeszcze gorzej, mogą nawet umrzeć

Zwierzęta bardzo źle znoszą fajerwerki, które dla ludzi stanowią najważniejszą sylwestrową rozrywkę. Niektóre mogą przypłacić te zabawę nawet życiem.

Zwierzęta bardzo cierpią w sylwestrową noc. Głośne wybuchy i niepokojące światła są dla nich wyjątkowo stresujące. Nie tylko domowe psy i koty źle reagują na fajerwerki. Niektóre zwierzęta mogą tę okrutną zabawę przepłacić życiem.

Zwierzęta źle znoszą fajerwerki

Zabawa sylwestrowa może się skończyć dla wielu zwierząt bardzo tragicznie. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na to, że nie tylko domowe zwierzaki cierpią przez odpalanie fajerwerków. Jest to również niesamowity stres dla ptaków, które masowo umierają podczas tej wyjątkowej nocy w roku.

- Sztuczne ognie nie są bezpośrednio zabójcze dla ptaków. Jednak czynniki stresogenne po wybuchu fajerwerków, takie jak dezorientacja lub latanie przy złej pogodzie, której normalnie ptaki unikają, mogą potencjalnie prowadzić do śmierci - powiedział w rozmowie z WP Tech Jarosław Krogulec, główny specjalista ds. ochrony przyrody w Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków.

Karol Strasburger żonaŻona Karola Strasburgera wyznała prawdę o swoim małżeństwie. Spotkała ją ogromna przykrośćCzytaj dalej

Po sylwestrowej nocy w 2010 roku w amerykańskim miasteczku Beebe odnaleziono aż 5 tysięcy martwych kosów. Rok później śmierć poniosło "zaledwie" 200 ptaków. To jednak nie był jedyny przypadek masowej śmierci ptaków na świecie.

Fajerwerki przyczyniają się do śmierci tysięcy ptaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża, szczęśliwe mamy 2019 rokuW 2019 zostały szczęśliwymi mamami, a o ich ciąży mówił cały kraj. Dziś promienieją, a maluszki rosną jak na drodżachCzytaj dalej

Przepłoszone ptaki gwałtownie podrywają się do lotu, dodatkowo spędzają w powietrzu więcej czasu niż zazwyczaj. To wymaga od nich wielkiego nakładu sił, który często kończy się skrajnym wycieńczeniem oraz przypadkową śmiercią. Specjaliści apelują, by powstrzymać się od wypuszczania fajerwerków. To może uratować wielu naszych braci mniejszych.

- Spłoszone stworzenia rozbijają się o linie energetyczne, bilbordy, szklane tafle okien czy fasad budynków - wylicza Krogulec.

Dzisiaj grzeje:

1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. To oni mają najwyższe IQ
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

- Cała noc takich ptasich manewrów odbierze im całą energię potrzebną do przelotu do Afryki. Oznacza to, że jeszcze większa liczba ptactwa będzie zmuszona zostać w Polsce. Dla wielu oznacza to pewną śmierć, jeśli nie ze strachu i wykończenia na skutek nieustannych podrywań do lotu, to na pewno z głodu w kolejnych miesiącach - powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Marek Lis ze Stowarzyszenia Ekomarina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Owczarek niemiecki codziennie siada w tym samym miejscu i patrzy w dal. Powód wyciśnie łzy każdemu
  4. Jackowski właśnie poraził wizją na 2020 rok. Szykuje się wielka kompromitacja
  5. Sławomir i Kajra wydali gigantyczne pieniądze na swoje stroje sylwestrowe. Będą najlepiej ubranymi gwiazdami show?

Włosy, najlepsze fryzury na SylwestraNajpiękniejsze fryzury na sylwestra, które sama zrobisz w kilka minut. Nikt nie oderwie od Ciebie wzrokuCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News