Podczas kwarantanny zwierzęta "przejęły" miasto. Niewiarygodne sceny

Podczas kwarantanny zwierzęta "przejęły" miasto. Niewiarygodne sceny Źródło: Twitter okadennis

W czasie, w którym cały świat zmaga się z panującą pandemią, zwierzęta mają się lepiej niż kiedykolwiek. Ich obecność została odnotowana w wielu miastach. Zdjęcia zamieszczane w sieci są niesamowite.

Jak powszechnie wiadomo dzikie zwierzęta zazwyczaj stronią od ludzi. Panująca pandemia, którą wywołał koronawirus sprawiła, że na całym świecie na ulicach miast jest o wiele mniej osób niż zazwyczaj. Ciężko nie wykorzystać takiej okazji do wprowadzenia nowych zasad. Internet zalała fala zdjęć.

Miasta podbite przez zwierzęta

Koronawirus atakuje przede wszystkim ludzi, w związku z tym zwierzęta podczas trwania tej epidemii mają się w najlepsze. Oczywiście już wcześniej mogliśmy spotkać się z najróżniejszymi przedstawicielami fauny w miejskich aglomeracjach. Jednak chyba nigdy nie działo się to w takiej skali.

Nie raz mogliśmy zetknąć się w miastach z gołębiami czy nawet lisami. Pojawiały się również dziki. Trzeba przyznać, że tak dużej ilości dzikich zwierząt na zurbanizowanych terenach nie widzieliśmy od dawna. Zwierzęta ewidentnie przestały obawiać się spotkania z ludźmi. Do czego doprowadziła pandemia?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dominacja fauny w miejskiej dżungli

Z całego świata napływają doniesienia dotyczące pojawienia się w miastach dużych ilości niespotykanych tam wcześniej stworzeń. W japońskich miastach można natknąć się na stada jeleni, które wykorzystały nieobecność człowieka i oddają się zwiedzaniu wcześniej nieznanych rejonów. W niektórych europejskich miastach bardziej na bardziej zaawansowaną eksplorację zdecydowały się dziki. Jednak to nie jedyne z przykładów przejmowania miast przez zwierzęta.

W rzymskich fontannach można natknąć się na kaczki, które zażywają kąpieli z dala od hałasów wydawanych przez ludzi. Niespotykane wcześniej ptaki pojawiły się również w Wenecji gdzie skutecznie zastąpiły pływające tam gondole. Kaczki zaczęły robić sobie gniazda na postojach dla wodnych taksówek. Woda zrobiła się tam teraz tak przejrzysta, że można zobaczyć pływające w niej ryby. Ostatnio pojawiły się w niej nawet delfiny.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2.
Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Z największym problemem zmaga się chyba Tajlandia, która została zdominowana przez małpy. Zwierzęta były przyzwyczajone do dokarmiania przez turystów. Teraz kiedy ich zabrakło, z głodu zrobiły się agresywne. Jednak poza tym przypadkiem przyroda bez naszej obecności stanowczo odżywa. Powinno nam to dać trochę do myślenia.

(YouTube GuardianNews)

(Facebook Marco Contessa)

(Facebook Piero Turchetto)

(Twitter okadennis)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. 28-latek opisał, jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Porażające, co działo się z jego ciałem
  4. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  5. Mężczyzna opisał wstrząsające objawy koronawirusa, gorączka i kaszel to nie wszystko. Teraz ostrzega innych
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News