Zwierzęta
Antrania/Pixabay
Klaudia Bochenek - 22 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby bezwzględnie zakazano wykorzystywania zwierząt w cyrkach?

Zwierzęta w cyrkach nieustannie są powodem wielu kontrowersyjnych dyskusji. Według was powinno się zakazać ich udziału w przedstawieniach? Chociaż dzieci często są zachwycone ich sztuczkami, to niestety w tak młodym wieku nie mają pojęcia o ich często nieludzkim cierpieniu.

Zwierzęta w cyrkach są przewożone z miasta do miasta, aby ku uciesze widzów przez kilka dni wykonywać akrobacje i różne sztuczki. To dla nich ogromny stres, a ciasne klatki i pozostałe warunki pozostawiają wiele do życzenia. Ryczące tygrysy czy też uwielbiane słonie potrzebują o wiele więcej komfortowego miejsca. Niestety, mogą liczyć na wyjście tylko w przypadku często stresującego występu lub tresury. Takie traktowanie odbija się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym. Miłośnicy zwierząt od lat starają się, aby ukrócić ten proceder.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Zwierzęta kategorycznie nie powinny być wykorzystywane w cyrkach?

Już młode zwierzęta są okrutnie tresowane, aby nie bały się ludzi, hałasów oraz przedziwnych sztuczek. Lwy chociażby są gwoździem programu, gdy skaczą przez płonące obręcze. Mimo że szczegóły sposobów na tresurę nie są ujawniane w mediach i wszyscy twierdzą, że przeprowadzają ćwiczenia w komfortowy sposób dla zwierzęta, przeróżne nagrania zza kulis pokazują przerażającą prawdę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Sezon na przedstawienia cyrkowe to najczęściej późna wiosna, lato i wczesna jesień. Jednak co w przypadku, gdy nastaje zima? Zwierzęta są trzymane w ogrzewanych - jednak nie zawsze - klatkach. Nawet po męczących miesiącach przedstawień nie mają wytchnienia i nadal pozostaje im do dyspozycji tylko mały boks.

Niestety, cyrki często są napędzane pieniędzmi wydawanymi przez rodziców. Dzieci bardzo chcą zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska, a nie np. za kratami zoo. Zdjęcia z małpami, albo z tygrysem przechodzącym tuż obok bandy przy cyrkowej scenie są dla nich ważnym wydarzeniem. Pociechy nie mają jednak pojęcia, co przeżywają zwierzęta, gdy już zgasną wszystkie światła.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Zakaz wykorzystywania zwierząt ku uciesze publiki wprowadzono w Grecji, Boliwii, Bośni i Hercegowinie, Chinach, Brazylii, a także na Malcie oraz Cyprze. Częściowe zakazy obowiązują m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Słowenii, na Węgrzech czy też w Holandii. Czy jesteście za tym, aby również w Polsce zaostrzono przepisy i wprowadzono zakaz zwierząt w cyrkach?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  2. Adam Małysz zdradził tajemnicę mediom. Powiedział o sytuacji polskich skoczków, ważne informacje przed Pucharem Świata
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News