Przebił psa widłami, weterynarze całą noc walczyli o jego życie. "Barbarzyństwo"

Przebił psa widłami, weterynarze całą noc walczyli o jego życie. "Barbarzyństwo" Źródło: facebook.com/zacisznytymczas/

Zwierzęta domowe ufają ludziom, zwłaszcza gdy są z nimi przez długi czas. Nie zawsze jednak lojalna postawa opłaca się czworonogom. Zdarza się, jak w tym przypadku, że człowiek jest zdolny do niewyobrażalnego wręcz okrucieństwa.

Zwierzęta nie w każdym człowieku mają sprzymierzeńca. Ten pies został znaleziony przez przypadek przez kobietę, która udziela pomocy i schronienia porzuconym czworonogom. Ten zwierzak był nie tylko porzucony, ale też mocno skrzywdzony przez człowieka. Ktoś świadomie musiał wyrządzić mu krzywdę - obrażenia były zabójcze, lecz istniała jeszcze iskierka nadziei.

Zwierzęta często cierpią przez ludzi. Ten pies został przebity widłami

Właściciela przybytku zwanego "Zaciszny tymczas - pokochaj adoptuj psa" znalazła w środku nocy około 20 kilometrów od Radomia mocno rannego psa. Z Brudnowa musiała jechać po pomoc aż do Warszawy - w Radomiu nie były otwarte żadne kliniki weterynaryjne. Wybrała się więc w 120 kilometrową podróż modląc się, by tylko pies wytrzymał odległość dzielącą go od wybawienia. Zwierzę natychmiast trafiło pod opiekę lekarzy weterynarii w ośrodku na Puławskiej.

Niestety, jak napisała właściciela domu tymczasowego: "Obrażenia były zbyt rozległe, odszedł w przychodni Puławska w Warszawie". Odszedł o 4 nad ranem. W innym poście dokładnie opisała rany, które posiadał pies.

- Pies był okładany jakimś narzędziem i co najmniej 2 razy nabity na widły i podniesiony co spowodowało olbrzymie obrażenia: głębokie rany kłute, przebite płuco, odmę, oczopląs, odbite płuca zalewane przez krew, rozerwane mięśnie między żebrami, krwiak na mostku i prawej stronie klatki piersiowej, muszyca (larwy na sierści i w ranach) - można przeczytać na profilu kobiety.

Osoba znęcająca się nad psem jest pilnie poszukiwana

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Lekarz dyżurujący oświadczył, że był zdziwiony że przy takich obrażeniach psiak w ogóle jeszcze żyje. Ta noc miała być decydująca i nie dał rady - relacjonowała kobieta, która znalazła pieska. Zaznaczyła też, że ważył zaledwie 8 kg i był bardzo łagodny. Ktoś więc ewidentnie musiał się nad nim znęcać dla zabawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Z tego też powodu poszukiwana jest osoba, która 15 września słyszała lub widziała jak ktoś znęca się nad małym kundelkiem w Brudnowie. Każdy świadek jest na wagę złota. Za znęcanie się nad psem można trafić za kratki nawet na 5 lat, zyskać zakaz posiadania zwierząt domowych oraz można zostać obarczonym zapłaceniem zadośćuczynienia pieniężnego instytucji prozwierzęcej. Jak widać, dla niektórych wciąż zwierzęta nie są istotami, które cierpią tak jak ludzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł