Skandal. Właściciel schroniska dla psów aresztowany, zwierzęta były okropnie traktowane

Skandal. Właściciel schroniska dla psów aresztowany, zwierzęta były okropnie traktowane Źródło: facebook.com Pogotowie dla Zwierząt

Zwierzęta w jednym z polskich schronisk były traktowane w okrutny sposób. To, co zastali na miejscu obrońcy praw zwierząt, wołało o pomstę do nieba. Niektóre psy zabrano stamtąd w bardzo ciężkim stanie, weterynarze już się nimi zajęli. Najnowsze informacje donoszą o aresztowaniu właściciela schroniska.

Zwierzęta otrzymały już stosowną pomoc - te w bardzo złym stanie zdrowia zostały potraktowane priorytetowo. Sprawa ma już ciąg dalszy - przed sądem stanął Zygmunt D., właściciel schroniska, donosi portal RMF24.

Właściciel schroniska za kratkami, wszyscy oczekują na rozprawę

Sąd Rejonowy w Olsztynie zajął się głośną sprawą zwierząt ze schroniska w Radysach w gminie Białej Piskiej na Mazurach. Obrońcy praw zwierząt z zadowoleniem przyznają, że właściciel przybytku, Zygmunt D., został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty znęcania się w sposób szczególnie okrutny nad psami oraz posiadanie amunicji. Podczas interwencji policji znaleziono u niego 200 sztuk naboi, na które nie miał pozwolenia.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym stwierdził, że Zygmunt D. z dużym prawdopodobieństwem dopuścił się do zarzucanych mu czynów, istniało też ryzyko, że jeśli pozostanie na wolności, będzie starał się uciec i tym samym uniknąć kary. Poza tym oskarżony będąc poza aresztem mógłby wpływać na zeznania świadków. Zygmunt D. trafił do więzienia po przeprowadzonej w tym tygodniu interwencji w schronisku.

Zwierzęta cierpiały katusze, były w złym stanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" na stronie zbiórki Ratujmy Zwierzaki, w schronisku przebywa nawet kilka tysięcy zwierząt. Już od dłuższego czasu różne organizacje prozwierzęce ratowały stamtąd psy. Podczas zeszłotygodniowej interwencji na terenie schroniska znaleziono 10 martwych psów, a 70 z nich wymagało pilnej pomocy weterynaryjnej. Stowarzyszenie informuje także, że właściciele niejednokrotnie wygrywali przetargi na pomoc bezdomnym psom - za jednego zwierzaka otrzymywali 1000 zł, lecz opieka pozostawiała wiele do życzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strajk w Warszawie, ludzie wyszli na ulice. Wstrząsające sceny w stolicy
2. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Ujawniono "plan B", który nie spodoba się wielu rodzicom

W interwencji brało udział aż 4 prokuratorów, biegły z zakresu weterynarii, 40 policjantów oraz kilkudziesięciu inspektorów i wolontariuszy z organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Działania jeszcze nie zostały zakończone - trwa sprawdzanie, czy inwentaryzacja była prowadzona prawidłowo, przeprowadzono też prace odkrywkowe, jednak nie znaleziono żadnych zakopanych psich zwłok. Już wcześniej można było zapobiec tragedii - lokalne prokuratury wszczynały śledztwo w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami, jednak sprawy umarzano. Swoją cegiełkę do ratowania zwierzaków można dorzucić TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  2. Krzysztof Piątek w końcu odnalazł formę. Nieprawdopodobne zagranie. Polak wielkim bohaterem Berlina (WIDEO)
  3. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przekazała bardzo niepokojące informacje. Ciężko jej ukryć smutek
  4. W trakcie ślubu nagle drzwi kościoła otworzyły się. Panna młoda zobaczyła, co się dzieje i zaczęła płakać, wszystko się nagrało
  5. Miało nigdy się nie wydać. Maryla Rodowicz biegała nago po hotelu, powód zwala z nóg
  6. Lepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia

Źródło: RMF24, Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News