Co najmniej 50 tysięcy zwierząt skazano na śmierć. Nie ma odwrotu od decyzji

Co najmniej 50 tysięcy zwierząt skazano na śmierć. Nie ma odwrotu od decyzji Źródło: Pixabay / Winsker

Zwierzęta czeka straszny los, niemal 50 tysięcy czworonogów zostało skazanych na śmierć. Wszystko przez chiński rząd, który walczy z epidemią nowego Koronawirusa.

Zwierzęta czeka uśpienie lub śmierć głodowa. Wszystko przez koronawirusa, który odcina od świata kolejne chińskie miasta. Lokalny rząd podejmuje kolejne dramatyczne decyzje w sprawie walki z epidemią. Niemal 50 tysięcy czworonogów zostało skazanych na pewną śmierć.

Zwierzęta przechodzą piekło

Epidemia koronawirusa wciąż rośnie w siłę, a liczba zarażonych stale się zwiększa. Władze Chin podejmują coraz bardziej drastyczne kroki w walce z nową chorobą. Kolejne miasta są poddawane kwarantannom, zakazano wyjazdu oraz wjazdu do wielu miejscowości i regionów, ograniczono podróże na terenie całego kraju. Taka sytuacja może zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, ale oznacza również skazanie na śmierć wielu zwierząt, które mieszkańcy opuszczający w panice zagrożone tereny, pozostawili w domach.

Psy i koty, które zostały porzucone przez właścicieli są w dramatycznej sytuacji. Jeśli pozostaną same w mieszkaniach, czeka je śmierć głodowa. Na terenie objętych kwarantanną miast działają tajni wolontariusze, którzy uwalniają zwierzaki z pułapek, robią to jednak wbrew prawu. Czworonogi nawet na ulicach nie będą bezpieczne, gdyż bezdomne zwierzęta w Chinach są łapane i usypiane. Niewykluczone również, że rząd chiński podejmie bardziej radykalne kroki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzęta domowe w Chinach może czekać masowa eksterminacja

Choć WHO podkreśla, że nie ma dowodów na to, by nowy koronawirus był przenoszony przez psy i koty, to władze chińskie nie wykluczają masowej eksterminacji zwierząt domowych w całym kraju. Już teraz wielu właścicieli decyduje się na porzucenie lub uśpienie swoich pupilów, w obawie przed zarażeniem groźną chorobą.

- Jeśli chińskie władze zdecydują, że psy i koty stanowią zagrożenie epidemiologiczne, to wszystkie zginą. Służby będą zabijać zwierzęta na ulicach i w domach – powiedziała Wendy Higgins z The Humane Society International.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapłacisz taką karę, że odechce Ci się wakacji. Nigdy nie pakuj pewnych rzeczy do walizki

2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

Dodatkowym argumentem, który może dać władzom Chin podstawę do podjęcia tak drastycznych środków, jest fakt, że wirus przeniósł się na ludzi poprzez spożywanie surowego mięsa zwierzęcego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

źródło: Planeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News