Tragiczny bilans nocnej wichury na południu Polski. 16 zwierząt zmarło w kilka sekund na miejscu, nie miały żadnych szans

Tragiczny bilans nocnej wichury na południu Polski. 16 zwierząt zmarło w kilka sekund na miejscu, nie miały żadnych szans Źródło: unsplash / Armand Khoury

Po nocnej wichurze strażacy dostali wiele zgłoszeń dotyczących zniszczeń. Silny wiatr sprawił, że ofiarą stały się również zwierzęta. Wystarczyła dosłownie chwila.

Zwierzęta również cierpią podczas nieprzyjaznych warunków pogodowych. Niestety ostatnia wichura niektórym z nich przyniosła śmierć.

Nocna wichura 

Bardzo silne podmuchy wiatru stwarzały duże zagrożenie, a wichura wyrządziła wiele szkód. Strażacy musieli interweniować blisko sto razy, najwięcej zgłoszeń pojawiło się w poniedziałek rano. Informacje o szkodach spływają do tej pory. Wiatr nie oszczędził części dachów i pozbawił ich dachówek. Wiele zgłoszonych problemów dotyczyło też połamanych drzew i gałęzi, które trzeba było usunąć z dróg. O wszystkich tych niebezpieczeństwach ludzie byli w porę ostrzegani, jednak zwierzęta również były zagrożone. Niestety miniona noc dla niektórych z nich okazała się śmiertelna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poszkodowane zwierzęta

Oprócz zniszczeń materialnych szkody odniosły również zwierzęta. Najtragiczniejsze ze zdarzeń miało miejsce na Kujawach pod Krapkowicami. Wichura zerwała tam kabel energetyczny prowadzący prąd od słupa do budynku. Przyniosło to opłakane skutki. 

- Kilkanaście sztuk bydła padło w wyniku porażenia prądem z zerwanej przez wichurę linii energetycznej - donosi oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy, jak wygląda grób Romualda Lipko. Wybrał niespodziewane miejsce pochówku
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Porażona została obora, w której przebywały krowy. Na skutek tego śmierć poniosło 16 krów. Prąd przeszedł przez łańcuchy i metalowe poidła. Zwierzęta umarły na miejscu. Warto pamiętać, że tego typu warunki atmosferyczne są niezwykle niebezpieczne nie tylko dla ludzi. Znaczących krzywd mogą doznać również zwierzęta, które są jeszcze bardziej bezbronne w zetknięciu z szalejącym żywiołem. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News