Ten cyrk zachwycił ludzi z całego świata. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu nie męczy zwierząt

Ten cyrk zachwycił ludzi z całego świata. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu nie męczy zwierząt Źródło: Pixabay/Manfred Antranias Zimmer

Zwierzęta w tym niesamowitym cyrku z Niemiec ani trochę nie cierpią. Innowacyjne rozwiązanie nikomu nie przynosi krzywdy, a jednocześnie zachwyca widzów. Taki show z pewnością zachwyci najbardziej wymagających widzów.

Zwierzęta przez lata były wykorzystywane w cyrkach na całym świecie. Słonie, konie, małpy, niedźwiedzie a nawet psy najpierw trenowano w morderczych warunkach, a później zarabiano na ich wyćwiczonych trikach. Niemiecki cyrk Roncalli postanowił niedawno zerwać z tą okrutną tradycją. 

Zwierzęta przez lata cierpiały wykorzystywane przez cyrk

Zwierzęta, które można oglądać w cyrkach wydają się sympatyczne i zabawne. Robią nieprawdopodobne sztuczki i triki, do których nie przystosowała ich natura. Aby nauczyły się skutecznie rozbawiać widzów często są okrutnie trenowane. 

Ich opiekunowie często nie pozwalają im na sen, nie dają jedzenia za karę i przetrzymują w nieodpowiednich warunkach. Gdy nie występują całymi dniami trenują. I o ile psy czy małpy to zwierzęta, które szybko się uczą tak słonie czy niedźwiedzie muszą znieść naprawdę sporo cierpienia zanim przyswoją sobie pewne sztuczki. 

Od lat mówi się głośno o tym by całkowicie zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Niektóre samorządy miast zabraniają cyrkom ze zwierzętami występów na swoim terenie. Inni każą sobie słono za to zapłacić. Niestety, w większości przypadków są to działania bezskuteczne. Niektóre cyrki mimo świadomości, jaką wyrządzają krzywdę, wciąż wykorzystują zwierzaki. 

Zamiast zwierząt na scenie występują hologramy

Niemiecki cyrk Roncalli postawił na bardzo innowacyjne rozwiązanie. Zdaje sobie sprawę, że ludzie chcą patrzeć na dzikie zwierzęta, ale jednocześnie nie zamierza ich wykorzystywać. Stworzył zatem hologramy, które występują przed widownią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Większość numerów w naszym cyrku jest wykonywana przez artystów, akrobatów oraz klaunów. Nie przyczyniamy się do krzywdy żadnych zwierzaków i to jest piękne- mówi dyrektor Cyrku Roncalli. 

Cyrk już od lat 90-tych powoli wycofywał się z numerów z udziałem dzikich zwierząt. Obecnie są dumni z tego, że dzięki nim nikt niepotrzebnie nie cierpi. Pokazy holograficzne są połączone z występami akrobatów, a swym rozmachem i dokładnością zachwycają widzów. 

Cyrk Roncalli ma nadzieję, że inne cyrki niedługo pójdą w ich ślady i zaprzestaną wykorzystywania zwierząt, a postanowią na nowe rozwiązania.

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Po 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiej
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu