Dzień na wysypisku śmieci i samotna noc w lesie. Takie kary wymyślił sędzia dla osób znęcających się nad zwierzętami

Dzień na wysypisku śmieci i samotna noc w lesie. Takie kary wymyślił sędzia dla osób znęcających się nad zwierzętami Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7HwxYVUqVJg

Zwierzęta nie zawsze mogą liczyć na sprawiedliwość. Za przestępstwa popełnione na innych gatunkach człowiekowi grożą odpowiednio niższe kary. Można jednak zadbać, żeby konsekwencje prawne wykroczeń wobec zwierząt były dla sprawców dokuczliwe. Sędzia z Ohio przedstawił swoje propozycje. Dzień na wysypisku śmieci albo samotna noc w lesie to wyroki, które z pewnością zapamięta każdy znęcający się nad zwierzętami przestępca.

Zwierzęta, które doznały krzywdy z rąk ludzkich, mają wielu obrońców. Jednym z nich jest sędzia Michael Cicconetti. W Stanach Zjednoczonych mężczyzna słynie z wydawania oryginalnych wyroków i szczególnej miłości do zwierząt. Jego zdaniem najlepszą nauczką dla dręczycieli tych bezbronnych stworzeń będzie samotna noc w lesie lub dzień na wysypisku śmieci.

Zwierzęta chronione kreatywnym systemem kar

Zwierzęta w Ohio trafiły pod opiekuńcze skrzydła jednego z najbardziej twórczych sędziów na świecie. Michael Cicconetti ma na swoim koncie wiele nieszablonowych wyroków. Pośród najbardziej znanych kar, wymierzonych przez niekonwencjonalnego stróża sprawiedliwości, wyróżnia się między innymi przypadek Victorii Bascom, która nie zapłaciła taksówkarzowi za niemal pięćdziesięciokilometrową podróż. "Judge Mike" skazał kobietę na... pokonanie 30 mil piechotą. Chociaż jedną milę pokonuje się w około 20 minut, trudno wyobrazić sobie, by ktoś szedł bez odpoczynku przez 10 godzin. Kobieta na przejście zaleconej odległości dostała całkiem hojny limit czasowy - 48 godzin. Jeśli nie przyjęłaby kary, musiałaby spędzić aż 60 dni w więzieniu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzęta w szczególny sposób podlegają ochronie ze strony Cicconettiego. Sędzia zawsze starał się pobudzić wyobraźnię skazanych, by jak najlepiej zrozumieli swoje czyny. Pewną kobietę, która nie dbała o swojego czworonoga, zmuszając go do życia w niewyobrażalnie złych warunkach, skazał na pobyt na wysypisku śmieci. 

- Chcę, abyś udała się na wysypisko śmieci. Tam znajdziemy ci najgorsze z możliwych miejsc, w którym przesiedzisz całe 8 godzin. Dzięki temu zastanowisz się nad tym, co zrobiłaś temu psu. Jeśli będziesz chciała wymiotować, to wymiotuj - zasądził Michael Cicconetti podczas jednej z rozpraw. 

Z ciekawym wyrokiem sędziego musiał też zmierzyć się mężczyzna, który zastrzelił psa. Cicconetti polecił przestępcy przekazywanie 20 funtów karmy na rzecz lokalnego schroniska podczas każdych świąt. 

Wyrzuciła koty do lasu. Spotkała ją taka sama kara

Michelle Murray również doświadczyła kreatywnej kary ze strony sędziego. W 2005 roku kobieta porzuciła 35 kociąt w zimnym, zasypanym śniegiem lesie. Cicconetti odpłacił się podobnym wyrokiem.

- Jak byś się czuła porzucona późną nocą w miejskim parku (...), słuchając kojotów, słuchając szopów wokół ciebie w ciemnościach nocy, siedząc w zimnie i nie wiedząc, kiedy dostaniesz kolejny posiłek, nie wiedząc, kiedy zostaniesz uratowana? - pytał podczas ogłoszenia wyroku.

Dzisiaj grzeje: 1. Zdecydowali się uśpić szczeniaka. Zrobili zastrzyki, ale zwierzę przeżyło, finał historii jest niezwykły

2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Oryginalne kary dla znęcających się nad zwierzętami pozwalają przestępcom w pełni zrozumieć swoje winy. Wiele osób twierdzi, że podobne wyroki przydałyby się również w naszym kraju. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

źródło: kochamyzwierzaki.pl, onedio

Następny artykuł