Pies często się drapie? Wyjątkowo niepokojący objaw, natychmiast powinien iść do lekarza

Pies często się drapie? Wyjątkowo niepokojący objaw, natychmiast powinien iść do lekarza Źródło: unsplash.com/ Martin Castro

Zwierzęta od dawna uznawane są nie tylko za istoty czujące, który należy się szacunek i troska, ale również przyjęło się uznawać je za część rodziny. Kochamy i dbamy o nie jak o najbliższych krewnych. Gdy tylko widzimy, że coś im dolega, jesteśmy gotowi wydać fortunę na ich leczenie u weterynarza. Jeżeli widzisz ten objaw u swojego psa, natychmiast zabierz go do na badanie.

Zwierzęta, tak jak i ludzie, często dotykane są przez najróżniejsze choroby. Jeśli widzimy u pupila jakiekolwiek niepokojące objawy, natychmiast trzeba zabrać go do lekarza. Jeżeli uda nam się wcześnie wykryć dolegliwości, mamy szansę na szybkie wyleczenie schorzenia. 

Zwierzęta- jak rozpoznać schorzenie

Jedną z najczęstszych dolegliwości u zwierząt są alergie. U psów jest to zjawisko coraz częściej spotykane, dotyka je w różnym wieku. Im wcześniej wykryta zostanie alergia, tym większe mamy szanse na wdrożenie prawidłowego leczenia, które oszczędzi psu cierpienia. U psów dosyć łatwo zauważyć objawy świadczące o alergii.

Alergia najczęściej uzewnętrznia się w problemach dermatologicznych - jest to swąd, a to oznacza, że psiak drabie się o wiele częściej niż powinien. Natrętne drapanie, a nawet gryzienie i wygryzanie pewnych części ciała, powinno być dla nas znakiem, że coś jest nie tak. Zmiany zwykle obejmują delikatne obszary skóry, czyli głowę, wargi lub uszy psa. W niektórych przypadkach mogą wystąpić także na brzuchu, po bokach lub między palcami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarz będzie w stanie postawić dokładną diagnozę po wykonaniu środskórnych testów. Wynik będzie znany już po 15 minutach. 

Leczenie alergii-co warto wiedzieć 

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

2. Uwielbiana prezenterka zmarła w tajemniczych okolicznościach. Jej mąż pogrążony w żałobie przekazał wszystkie szczegóły dopiero teraz
 

Alergie u psów są nieuleczalne. Oznacza to, że nasz pupil do końca życia będzie się z nią zmagać. Są jednak sposoby na pozbycie się jej lub chociaż wyciszenie objawów choroby. Najprostszym sposobem jest wyeliminowanie z życia pupila środka, który powoduje jego alergię. Dodatkowo można stosować immunoterapię swoistą, czyli tzw. odczulanie. Polega to na stopniowym wprowadzaniu alergenu do życia psa w celu zmniejszenia jego reakcji alergicznej. Zalecane jest także wprowadzenie sterydów, które będą łagodziły objawy choroby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: kobieta, która wracała z Polakami jest zarażona koronawirusem
  2. Ile zarabia Krzysztof Piątek? Pensja piłkarza zwala z nóg
  3. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała wymowne zdjęcie. Pokazała, jak spędza wolny czas: "Nasze poranki"
  4. Przepis na przepyszne ciasto znaleziono w starym zeszycie. Bajecznie prosty sposób na niebo w gębie
  5. 27-latka pierwszy raz w życiu poszła do pracy bez makijażu. Reakcja koleżanek sprawiła, że zalała się łzami

źródło: Wamiz 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News