Koniec bezkarności. 3 lata więzienia za porzucenie psa lub kota wchodzi w życie

Koniec bezkarności. 3 lata więzienia za porzucenie psa lub kota wchodzi w życie Źródło: unsplash

Zwierzęta zyskają więcej praw. Już nie będzie można ich bezkarnie porzucać. Wszystkie osoby, które dopuszczą się takich czynów zostaną srogo ukarane. Za porzucenie psa czy kota będzie można otrzymać wyrok nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Zwierzęta w Polsce w końcu znajdą się pod większą ochroną prawa. W końcu kampanie społeczne i walka o lepsze traktowanie zwierząt przyniosła skutki. Czworonogi zyskały prawa, a osoby, które traktują je w nieodpowiedni sposób zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej. 

Zwierzęta porzucane, źle taktowane i w końcu zabijane 

Każdego dnia można znaleźć na ulicy błąkające się bezdomne zwierzęta. Pomimo zwiększonej świadomości na ich krzywdę, wciąż pojawiają się informacje o tym, że psy i koty są bestialsko mordowane przez swoich opiekunów. Niechciane psie czy kocie potomstwo dużo częściej niż w ciepłym i kochającym domu, znajdzie się zakopane w rowie lub przywiązane sznurkiem do drzewa. Konie pracujące przez wiele godzin przy wożeniu turystów, padają bo nikt nie weźmie pod uwagę, że one także potrzebują odpoczynku. 

Zwierzęta od dawna są traktowane gorzej, a ich krzywdzenie stało się mniej znaczące niż krzywdzenie ludzi. Chociaż żyją obok nas, nazywane są naszymi przyjaciółmi, to nie są w stanie zabrać głosu, by stanąć w obronie swoich praw. 

Prawo się zmienia - zwierzęta zyskają 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Polsce wchodzi w życie zmiana prawa dotyczącego traktowania zwierząt. Nie będzie można ich porzucać bezkarnie, będzie za to grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dla osób, które przy porzuceniu psa lub kota wyrządzą mu krzywdę mogą usłyszeć wyrok sądowy skazujący na pięć lat pozbawienia wolności. 

Dobrą wiadomością dla wszystkich czworonogów jest to, że sąd będzie mógł nałożyć karę grzywny w wysokości do 100 tysięcy złotych za porzucenie lub znęcanie się nad zwierzętami. Pieniądze, które będzie zmuszony wpłacić oprawca zostaną przekazane na fundacje związane ze zwierzętami lub na schroniska na terenie naszego kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje finalistka Top Model. Wypadła z okna wieżowca

2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Kary wprowadzone przez polityków mają się przyczynić do tego, by ludzie zaczęli podchodzić w lepszy sposób do zwierząt, które nie są w niczym gorsze od ludzi i tak samo mają prawo żyć. Zaostrzone prawa zwierząt weszły już w życie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  5. W 2020 roku ZUS zabierze ci FORTUNĘ. Składki zjedzą sporą część twojej pensji

źródło: glamur

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News