Jeżeli nie uda się im znaleźć domu w 2 tyg, zostaną zabite. Zwierzęta laboratoryjne potrzebują pilnej pomocy

Jeżeli nie uda się im znaleźć domu w 2 tyg, zostaną zabite. Zwierzęta laboratoryjne potrzebują pilnej pomocy Źródło: Facebook/Lab Rescue

Zwierzęta laboratoryjne po zakończonych eksperymentach muszą zostać oddane do adopcji. Jeśli nie znajdą domu zostaną zabite. Fundacja zajmująca się ratowaniem tego typu zwierzaków potrzebuje pomocy.

Zwierzęta, na których przeprowadzano eksperymenty naukowe, szukają domu. O sprawie napisała fundacja "Lab Rescue", która zapewnia adopcje zwierzętom biorącym udział w eksperymentach naukowych. Tym razem sprawa dotyczy ogromnej ilości świnek morskich, które jeśli nie odnajdą domu, zostaną uśpione.

Zwierzęta, na których przeprowadza się doświadczenia, mogą zostać adoptowane

Jak powiedziała Zofia Pawelska z "Lab Rescue", zwierzęta po zakończeniu danego projektu badawczego zazwyczaj nie są już potrzebne w placówce. Nie ma możliwości ani finansowych, ani przestrzennych, żeby takie zwierzęta spędzały resztę swojego życia w laboratorium. Zazwyczaj zwierzaki się usypia, ale dzięki wsparciu niektórych fundacji, przenoszone są do tymczasowych schronisk, lub oddawane do adopcji.

W tym wypadku jest aż 110 świnek morskich, które czekają na nowy dom. Są to młode, bo 4-miesięczne zwierzęta, wszystkie to samice. Na liście zwierząt do adopcji znalazły się także szczury, myszy oraz króliki. Zwierzęta znajdują się w Warszawie oraz we Wrocławiu, ale fundacja pomaga przy transporcie - nawet poza granice kraju. 

Zwierzęta zostały przebadane przez weterynarza, nie ma obaw o ich zdrowie

Wielu zainteresowanych mogłoby się obawiać, że zwierzęta po eksperymentach mogą być poważnie chore, czy szkodliwe dla ludzi. Są jednak wcześniej przebadane przez weterynarza - ponadto uczestniczyły w mało inwazyjnych eksperymentach, które sprawdzały reakcje alergiczne skóry. Żeby otrzymać zwierzę do adopcji, trzeba wcześniej wypełnić specjalną ankietę.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- Najpierw trzeba wypełnić ankietę adopcyjną - sprawdzamy, jakie warunki zwierzęta będą miały w nowym domu. Czy właściciel będzie miał odpowiednią klatkę, odpowiednią wiedzę. Zawsze edukujemy, jak opiekować się takim zwierzakiem. Jeśli wszystko przebiegnie okej - robimy wizytę adopcyjne w miarę możliwości. Podpisujemy umowy adopcyjne dla dwóch stron i wysyłamy zwierzaka do nowego domu - mówiła jedna z przedstawicielek fundacji.

 

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Super-Express

Następny artykuł