W sylwestrową noc wydarzył się przerażający dramat. Wiele zwierząt umierało w męczarniach w zoo

W sylwestrową noc wydarzył się przerażający dramat. Wiele zwierząt umierało w męczarniach w zoo Źródło: screen/youtube/

Bezbronne zwierzęta ginęły w niewyobrażalnych męczarniach. Dramat zoo, jakim zakończyła się sylwestrowa noc, zwyczajnie nie mieści się w głowie. Mrożące krew w żyłach obiega media.

Zwierzęta często są zmuszane cierpieć najgorsze katusze z rąk ludzi, którzy umyślnie i bez zawahania wyrządzają im wielką krzywdę. Bywają również sytuacje, gdy nawet osoby o najbardziej szlachetnym sercu nie są w stanie pomóc biednym zwierzętom, które pozostają bezradne w konfrontacji z belitosnym dla nich losem. Zdarzenia z niewielkiego zoo wprawiają w osłupienie. 

Porażający dramat w sylwestrową noc. Zwierzęta z zoo ginęły w męczarniach 

Do zdarzenia doszło sylwestrową nocą w zoo w Krefeld na terenie Niemiec. Gdy okoliczni mieszkańcy spostrzegli czerwoną smugę rozprzestrzeniającą się nad budynkami natychmiast zawiadomili straż pożarną, jednak gdy służby przybyły na miejsce, okazało się, że wtargnięcie do środka i ocalenie zwierząt jest już zwyczajnie niemożliwe. Ogień rozprzestrzeniał się w zatrważającym tempie, a kolejne drewniane elementy płonęły jak świeczki. 

Strażacy robili, co mogli, by uratować zwierzęta, choć niemal pewne było, że los większości z nich jest już przesądzony. Gdy tylko było to możliwe, mundurowi weszli do środka, gdzie natknęli się na przerażający widok. Wiele rozmaitych ras zwierząt, niektóre z nich nawet zagrożonych wyginięciem, leżało bez ruchu na ziemi. Wówczas zrozumieli, że ich interwencja na nic się zdała. 

- Potwierdziły się nasze najgorsze obawy. Wszystkie zwierzęta zginęły. Ta niewyobrażalna tragedia rozegrała się tuż po północy - podała dyrekcja zoo. 

Dodano również, że jakimś cudem ocalały jedynie dwa szympansy, który uciekały przed ogniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Śledztwo trwa

Miejscowa policja natychmiast wszczęła śledztwo wyjaśniające co mogło doprowadzić do tragedii. Eksperci nie wykluczają, że zdarzenie mogło być wynikiem zwyczajnej głupoty ludzkiej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”

2. Najgorszy finał imprezy w polskim mieście. Nie żyje 39-latka, szybka akcja ratunkowa nie pomogła

Z uwagi na okoliczności, w jakich doszło do pożaru, służby podejrzewają, że ogień mógł się pojawić z powodu racy rzuconej na dach bądź chińskiego lampionu, które były używane tego dnia w okolicy. Jest to jednak teoria wstępna, dopiero dalsze dochodzenie pozwoli ustalić coś więcej. Tymczasem po sieci krąży nagranie z całego zajścia, które wręcz mrozi krew w żyłach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Różowy lateksowy motyl był tylko początkiem. Dopiero druga kreacja Maryli Rodowicz sprawia, że szczęki opadają
  4. Najgorszy początek Nowego Roku. Z samego rana pożar zebrał śmiertelne żniwo, koszmar w polskim mieście
  5. Mama wyprowadziła się z domu bez malutkiej córki. Dopiero po 10 latach przypomniała sobie, że ją zostawiła

Źródło: popularne 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News