Wyszedł z psem na spacer, na drodze spotkali maleńkie zwierzę. Nie przewidział jego zachowania, musiał uciekać

Wyszedł z psem na spacer, na drodze spotkali maleńkie zwierzę. Nie przewidział jego zachowania, musiał uciekać Źródło: pikrepo.com Creative Commons Zero - CC0

Maleńkie zwierzę spotkane na spacerze wydawało się być na pierwszy rzut oka przyjazne. Kiedy mężczyzna podszedł do niego wraz z psem, stało się coś nieoczekiwanego, musieli uciekać. To dobry przykład na zobrazowanie powiedzenia "pozory mogą mylić".

Zwierzę mimo że mieściło się w dłoni, wcale nie było przyjaźnie nastawione. Pan Łukasz w życiu nie spodziewałby się, że taki uroczy maluch może przejawiać tak sporą agresję.

Mężczyzna był równie zszokowany co pies

Trudno uwierzyć, że do zdarzenia doszło w Polsce. Mężczyzna będący w szoku, ale i w stanie ogromnego zaskoczenia, podzielił się swoim niecodziennym spotkaniem z redakcją Kuriera Lubelskiego. Podczas zwykłego spaceru z psem w podlubelskiej Kalinówce w wysokiej trawie zauważył ruch. Kiedy podszedł bliżej okazało się, że to chomik europejski.

- Słyszałem, że te chomiki potrafią być agresywne, znam opowieści, że zaatakowały nieduże psy, ale to co zobaczyłem szczerze mnie zdziwiło - relacjonuje pan Łukasz. Spotkanie nie przebiegło w miłej atmosferze, ponieważ kiedy chomik wyczuł intruzów i zobaczył, że się do niego zbliżają, pokazał swoją odwagę. Próbował odgonić nieproszonych gości przez wychylenie się z trawy, stanięcie na dwóch łapkach i krzykliwe popiskiwanie oraz skrzeczenie.

Zwierzę zaciekle broniło swojego terenu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chomik nie bał się intruzów, przez cały czas był bojowo nastawiony. Pan Łukasz odciągnął psa, by pójść dalej i zostawić gryzonia w spokoju, ale znowu stało się coś zaskakującego - chomik zaczął za nimi podążać. Pościg trwał krótko, gryzoń chciał mieć pewność, że mężczyzna z psem na dobre oddalą się od jego terytorium. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski

2. Jarosław Kaczyński chciał to ukryć? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

-  To zwierzę mieszkało na stepach, a kiedy zaczęły one zanikać a ludzie zajmowali tereny pod pola uprawne, to chomik zaczął się tam dobrze czuć - tłumaczył Tomasz Buczek, biolog. Warto zaznaczyć, że chomik europejski jest w Polsce pod ścisłą ochroną. Ich obecność na terenie województwa lubelskiego nie powinna dziwić, pomieszkuje tam gromadka osobników. Poza tym gryzonie na swój dom wybierają czyste środowiska, można tylko się cieszyć.

Fot. screeny Kurier Lubelski

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zauważyła psa leżącego na worku przy drodze. Jego zawartość ją poraziła, mamy zdjęcia
  2. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  3. Po urodzeniu noworodki śpią w kartonowych pudełkach. Powód odbiera mowę
  4. Julia Wieniawa przeszła test na koronawirusa. Ogromny ból, ujawniła zdjęcia
  5. RMF ujawnia zdjęcie obostrzenia, o którym milczał wczoraj premier. Poznaliśmy wszystkie szczegóły
  6. Porażająca wiadomość z Chin. Wielu protestowało i się bało, ale decyzja zapadła

Źródło: Kurier Lubelski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News