Zwierzę wywołało sporo emocji.
Screenshot regionfan.pl
Jakub Kossakowski - 14 Maja 2020

Polacy spacerowali po parku, nagle ich oczom ukazało się niezwykłe zwierzę. Nie mogli uwierzyć, zdjęcie podbija internetowe fora

Nie da się ukryć, że niejedno zwierzę może wywołać u ludzi konsternację. Tym razem do niezwykłego spotkania doszło w Polsce. Osoby, które natknęły się na to nietypowe zwierzę, nie mogły uwierzyć własnym oczom. Gdyby nie zdjęcie, prawdopodobnie nikt by im nie uwierzył.

Prawdopodobnie każdy z nas został kiedyś zaskoczony przez zwierzę. Przedstawiciele fauny zamieszkujący dzikie tereny zazwyczaj stronią od towarzystwa ludzi. Jednak tym razem Polacy spacerujący po parku mogli na własne oczy przekonać się, jak zaskakująca może być przyroda.

Test na koronawirusa - rekordMinisterstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekordCzytaj dalej

Nietypowe spotkanie w miejskim parku

W świecie zwierząt niekiedy dochodzi do bardzo nietypowych spotkań. Mogliśmy się o tym przekonać obserwując zetknięcie kota z nosorożcem. Zwierzę, które spotkali przechodnie w parku miejskim w Złotoryi, wprawiło ich w osłupienie. Prawdopodobnie nikt nie spodziewałby się takiego widoku. Jednak przechodniom udało się zrobić zdjęcie. Zostało ono opublikowane na portalu Regionfan.pl i błyskawicznie rozeszło się po sieci.

Wiele osób widząc to zwierzę zaczęło zastanawiać się, czym ono jest. Niektórzy zaczęli stwierdzać, że zdjęcie uchwyciło sporego zająca, kozę lub daniela. Portal Regionfan.pl postanowił zapytać o tę kwestię eksperta. Jego wypowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Czym jest to tajemnicze zwierzę?

- To albinos, czyli osobnik pozbawiony naturalnej dla gatunku barwy. Przyczyną braku pigmentu w komórkach skóry jest mutacja genetyczna występująca na tyle rzadko, że takie zwierzęta spotyka się sporadycznie. Na zdjęciu nie widać wyraźnie ogonka, stąd pewna wątpliwość czy jest to sarna, która nie ma ogona, czy daniel. Konsultacje z genetykiem Katarzyną Kozyrą, przeważyły: oboje uważamy, że to raczej sarna albinos - powiedział prof. Grzegorz Zaleśny, dyrektor Instytutu Biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przytaczany przez portal Regionfan.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Skandaliczne nagranie ze strajku okrążyło internet. Policja oskarżana o kłamstwo

Mając na uwadze powyższą wypowiedź eksperta można założyć, że zwierzę, któremu zrobiono zdjęcie to niezwykle rzadka sarna albinos. Spotykano je wcześniej w okolicach Borów Tucholskich i Pieńska. Tym razem nietypowe zwierzę zapuściło się bliżej terenów zamieszkałych przez ludzi. Nie da się ukryć, że mało kto mógł je kiedykolwiek zobaczyć na własne oczy. Na szczęście teraz możemy się mu przyjrzeć dzięki fotografii, którą wykonał pewien przechodzień. Autor zdjęcia sam nie mógł wyjść z podziwu widząc to zwierzę.

Obrazy Pikio

(Screenshot regionfan.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez
  2. Tragedia w Goryszewie. Znaleziono amstaffy w zbiorniku wodnym
  3. Nie żyje gwiazdor ze "Świata według Kiepskich". Ukochana córka potwierdziła smutną wiadomość
  4. Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Właśnie przerwała milczenie, wielu fanów będzie zasmuconych
  5. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  6. Znoszą zakaz, genialna wiadomość dla Polaków. Wielu czekało na tę chwilę od grudnia

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: RegionfanPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News