W jakiej pozycji śpi twój pies? Ważna informacja o jego samopoczuciu

W jakiej pozycji śpi twój pies? Ważna informacja o jego samopoczuciu Źródło: Pixabay/Fran__

Zwierze może przybrać wiele pozycji podczas snu. Zastanawiałeś się kiedyś, co mówi pozycja psa podczas spania? Znamy odpowiedź.

Zwierze śpi w wielu różnych pozycjach. Okazuje się, że pozycja snu psa może wiele nam powiedzieć. Mowa tu nie tylko o samym czworonogu, ale też o relacji, jaką z nim mamy. Dowiemy się wtedy, czy pies czuje się przy Tobie bezpiecznie, ma do Ciebie zaufanie, czy jest szczęśliwy lub zestresowany.

Jak wiemy nie możemy porozumieć się ze swoim pupilem, lecz łatwo rozpoznać, jaki ma do nas stosunek, obserwując, w jakiej pozycji śpi. Pozycja boczna mówi nam, że czuje się komfortowo. Zarazem oznajmia nam, że jest w bezpiecznym miejscu. Ufa Ci i jest mu z Tobą dobrze.

Zwierzę wiele nam mówi, gdy śpi. Należy tylko dobrze obserwować.

Pozycja "Lisi Kłębek". To typowy psi sposób spania. Zapewnia zarazem ciepło łap, podbrzusza i pyska. Mówi ona, że psiak będzie się Ciebie słuchał, jest spokojny, pewny siebie i stanie w obronie domu w każdej chwili. Często da się zauważyć jak psy śpią na plecach. Oznacza to, że czuje się on absolutnie bezpiecznie. Ma do Ciebie bezgraniczne zaufanie i wie, że jesteś jego Panem/Panią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spanie w pozycji brzuchem do ziemi to pozycja szczeniaków lub dominujących psów. Jest zarazem czujny i szybko może wstać oraz działać. Ta pozycja przeważnie odpowiada za drzemkę naszego czworonoga.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Było bardzo źle, na intensywną terapię trafił wpływowy polityk. Są nowe wieści o stanie zdrowia premiera Wielkiej Brytanii

Pozycja z przednimi łapami wyciągniętymi wzdłuż tułowia pokazuje, że nasz przyjaciel ucina sobie drzemkę. Jest zarazem nieśmiały i nie czuje się do końca bezpiecznie. Najmniej komfortową pozycją do spania jest tzw. "waruj". Mięśnie są wtedy napięte i zwierze jest w stanie gotowości. Mówi zarazem, że drzemie i jest gotowy do akcji. Wiemy już tym samym, co chcą przekazać nam czworonogi podczas snu. Należy pamiętać, że pies to również członek rodziny, który ma uczucia. To od nas zależy, jak będzie się czuł w naszym otoczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  2. Wywlekli psa z samochodu. Nie spodziewali się konsekwencji
  3. Zabił żonę przez kwarantannę. Nie wytrzymał z nią nawet tygodnia pod jednym dachem
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. 3 znaki zodiaku nigdy nie będą dobrymi małżonkami. Nikt długo nie wytrzymuje, rozwód jest niemal pewny
  6. Są jedynymi turystami na całej wyspie. Para utknęła przez epidemię w prawdziwym raju

Źródło: onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News