Pies utknął w drzewie, po czym zmarł. Znaleziono go dopiero po 50 latach, widok odbiera mowę

Pies utknął w drzewie, po czym zmarł. Znaleziono go dopiero po 50 latach, widok odbiera mowę Źródło: vivimetaliun.blogspot.com

Zwierzę zostało znalezione w kompletnie niespodziewanych okolicznościach. Drwale podczas wycinki, natknęli się na szczątki psa, który 50 lat temu utknął w drzewie.

To zwierzę nie miało szczęścia - znalazło się w śmiertelnej pułapce, z której nie było wyjścia. Pies przeleżał w drzewie przez 50 lat. Wydawałoby się, że po takim czasie niewiele z niego zostanie. Jednak gdy drwale dokonali znaleziska, kompletnie odebrało im mowę.

Martwe zwierzę zostało znalezione wewnątrz pnia drzewa

Drwale w trakcie swojej pracy, często natrafiają na nietypowe odkrycia. Wiele z nich zdążyło im już  spowszednieć: nietypowe przedmioty w dziuplach ptaków czy kryjówkach wiewiórek nie są niczym dziwnym. Jednak niecodziennie można znaleźć psa, który 50 lat temu utknął w drzewie. Pomimo tego, że zgon nastąpił już dawno, nie stwierdzono zaawansowanego rozkładu.

Pracownicy Georgia Kraft Corp. dokonali odkrycia, gdy ładowali drzewo na ciężarówkę. Wtedy w pniu zauważyli wyschnięte ciało psa, które nie ruszył proces gnilny. Zwierzę miało wyszczerzone kły i wyglądało, jakby nagle zastygło. Było martwe już od wielu lat, ale dzięki temu, że zostało "zmumifikowane" było w idealnym stanie.

Psia mumia. Zaskakujący zbieg okoliczności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znalezienie zmumifikowanego psa w drzewie samo w sobie jest już zaskakującym odkryciem, a do tego nasuwa się pytanie, jak w ogóle do tego doszło. Według ekspertów było to pies myśliwski, który prawdopodobnie ścigał wiewiórkę. Musiał wbiec za nią do dziupli, w której utknął. Ze względu na brak możliwości ucieczki, zwierzę prawdopodobnie padło z wycieńczenia. Jednak jak to się stało, że z psa nie zostały same kości?

Dzisiaj grzeje: 1. 13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii
2. Uwielbiana prezenterka zmarła w tajemniczych okolicznościach. Jej mąż pogrążony w żałobie przekazał wszystkie szczegóły dopiero teraz

Okazało się, że to przez właściwości drzewa, w którym utknął pies. Bukowiec Quercos montana zawiera garbniki, których używa się w garbarstwie do konserwacji skóry zwierzęcej. Dzięki temu w środku było na tyle sucho, że ciało psa nie zgniło. Drzewo wraz z psem wylądowało w muzeum Southern Forest World, zdecydowano się go nie wyjmować ze swojego grobowca. Eksponat nazwano Stuckie, co jest nawiązaniem do angielskiego słówka "stuck" (utknąć). Wiek psa oceniono na 50 lat.

fot. vivimetaliun.blogspot.com

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyją już 362 osoby, 17 tys. zainfekowanych. Uwielbiane jedzenie wywołuje epidemię, potwierdziły się obawy
  2. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów
  3. Telewidzowie zrozpaczeni. Gwiazda TVP nagle ogłosiła odejście, już nie zobaczymy jej na ekranach
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News