Wyszli na spacer z domowym pupilem. Gdy policjant zobaczył jakie zwierzę jest na smyczy, natychmiast kazał im wracać do domu

Wyszli na spacer z domowym pupilem. Gdy policjant zobaczył jakie zwierzę jest na smyczy, natychmiast kazał im wracać do domu Źródło: Pixabay Freepics4you

Zwierzę to oprócz świetnej zabawy także wielki obowiązek. Deklarujemy zapewnienie mu opieki oraz bezpieczeństwa. Szczególnie pupile mieszkające w blokach potrzebują tego aby spędzać z nimi czas na spacerach. W obecnej sytuacji kiedy nie zaleca się opuszczać domu, spacer z pupilem jawi się jako niesamowita szansa na zaczerpnięcie świeżego oddechu.

Zwierzę musi mieć zapewnioną szansę do tego, aby móc się poruszać czy załatwić swoje sprawy fizjologiczne. Do tej pory dla wielu konieczność wychodzenia z psem na spacer była przykrym obowiązkiem, jednak teraz sprawy wyglądają nieco inaczej.

Zwierzę potrzebuje wyjść z mieszkania

Zwierzę to obecnie jeden z bardzo popularnych sposób na to, aby opuścić cztery ściany naszych domów czy mieszkań. Jesteśmy maksymalnie odizolowani od innych ludzi i dla wielu jest to bardzo ciężkie doświadczenie. W kilku krajach zdecydowano się wprowadzić bardzo restrykcyjne zasady jeśli chodzi o poruszanie się w przestrzeni publicznej, nowe przepisy są bardzo surowe szczególnie w Hiszpanii, Francji oraz Włoszech. Kraje te najmocniej w całej Europie odczuwają skutki epidemii wirusa SARS-CoV-2, nic więc dziwnego, że przestrzegania kwarantanny domowej pilnują tam służby porządkowe i dbają o to aby nie lekceważyć rządowych ustaleń. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Próba obejścia przepisów

Nie wszyscy z nas posiadają psy, a więc nie wszyscy zmuszeni są opuszczać domy aby się z nimi przejść. Policja coraz częściej notuje przypadki kiedy sprytni obywatele próbują obejść przepisy i wyprowadzają na spacer różnego rodzaju zwierzęta. Zwierzę, które można spotkać na hiszpańskich ulicach to często świnka, koza. We Francji trafił się nawet króliczek! Para, która go wyprowadzała została pouczona przez policjanta, że nie jest to dozwolone i mają natychmiast wrócić do domu. Uparci właściciele postanowili spróbować swoich sił raz jeszcze i zabrali swoje zwierzę kolejny spacer. Tym razem zostali jednak zatrzymani przez żandarmerię i ukarani mandatem w wysokości 135 euro.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane

2. Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewał

Nie wszyscy jednak mają zwierzę

Są jednak i takie osoby, które nie posiadają żadnego zwierzaka, a mimo to chcieliby wyjść na zewnątrz. Jak wiadomo wyobraźnia ludzka nie zna granic i w internecie pełno filmów dokumentujących spacery z... pluszakami. Pomysłowi spacerowicze muszą liczyć się z tym, że w momencie kontroli czeka ich ukaranie grzywną, jednak widocznie ich potrzeba przejścia się po ulicach jest tego warta. My zachęcamy do tego, aby pozostać w domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
  2. Gdy zaczął dorastać, jego wygląd przestał się zmieniać. Owczarek niemiecki na zawsze pozostanie szczeniakiem
  3. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane
  4. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Na plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenie

Źródło: Wamiz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News