Uwolnili zwierzaka, który całe życie spędził w piwnicy. Jego reakcja wyciska łzy z oczu

Uwolnili zwierzaka, który całe życie spędził w piwnicy. Jego reakcja wyciska łzy z oczu Źródło: unsplash/Taylor Young

Zwierzak spędził całe swoje życie zamknięty w piwnicy. Nigdy nie miał okazji skorzystać z uroków życia, nie mógł pobiegać po trawie czy choćby popluskać się w zbiorniku wodnym. Kiedy w końcu go uwolniono, jego reakcja na świat była wzruszająca.

Zwierzak, który był przetrzymywany przez całe życie w zamkniętej piwnicy, nie zdawał sobie nigdy sprawy z piękna otaczającego świata. Bezduszni właściciele nie pozwalali wyjść z pomieszczania. Pewnego dnia o całej sprawie dowiedzieli się pracownicy schroniska i postanowili zainterweniować.

Zwierzak całe życie był zamknięty 

Obrońcy zwierząt z Nowego Jorku otrzymali informację, że w jednym z domów w pobliskiej miejscowości bezduszni ludzie przetrzymują w strasznych warunkach bezbronne czworonogi. Pierwszy im oczom ukazał się mały szczeniak, który szybko skradł im serca. Poza nim w mieszkaniu znajdowało się jeszcze ponad 100 innych zwierząt. 

Po obejrzeniu psa, ratownicy stwierdzili, że musiał całe swoje spędzić w małej ciasnej klatce, która była umieszczona w ciemnej piwnicy. Podobny los spotkał wiele innych zwierząt. Prawdopodobnie zwierzęta były hodowane na nielegalną sprzedaż. Pseudohandlarze omijali związki kynologiczne i oferowali psy bez żadnych dokumentów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza reakcja psa po uwolnieniu wzruszyła ratowników

Zwierzak po opatrzeniu został wypuszczony na otwartą przestrzeń, żeby mógł pierwszy raz pobiegać. Był wniebowzięty. Wszyscy obecni obrońcy zwierząt nie ukrywali wzruszenia.

- Był bardzo małym miłym zwierzątkiem. Jak położyłam swoją dłoń na klatce, to podszedł to niej bardzo powoli, z bojaźnią, i zaczął ją wąchać - wspomina Maria Anderson, dyrektor ds. przestępczości na zwierzętach w  organizacji HSUS.

W USA coraz częściej dochodzi do przestępstw dokonywanych na bezbronnych zwierzętach. Najczęściej powodem jest chęć wzbogacenia się na nich. Takie hodowle są zamykane, a ich właściciele są postawieni w stan oskarżenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Reszta zwierząt po opatrzeniu została umieszczona w schronisku. Nie wszystkiego doczekały pozytywnego zakończenia całej historii, ale wspomnianemu szczeniakowi w bardzo szybkim czasie udało się znaleźć nowego właściciela, który w przeciwieństwie do handlarzy wie jak zajmować się zwierzętami. 

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News