ZUS ponad prawem? Ignoruje prawomocny wyrok sądu. 2 lata walki o rentę
Wiadomości Pikio - 3 Lutego 2015

ZUS ponad prawem? Ignoruje prawomocny wyrok sądu. 2 lata walki o rentę

Czy można nie stosować się do wyroków sądu? Co znaczy sformułowanie "niezwłocznie"? I wreszcie, jak wielu lekarzy musi uznać, że jesteśmy niezdolni do pracy, by w końcu uznał to też ZUS? - te pytania zadaje sobie pan Robert Ostrowski z Piotrkowa Trybunalskiego. Od ponad dwóch lat walczy o przyznanie mu renty - i biegli i sąd są po jego stronie, ale ZUS nie składa broni. Od 2012 roku ani pieniędzy, ani nawet decyzji o wypłacie renty wciąż nie ma - mówi dziennikarka TVP Łódź. To miała być formalność, tymczasem walka trwa.

Pan Robert cierpi na zaawansowaną cukrzycę, z powodu powikłań nie ma czucia w nogach i częściowo w dłoni. Każda kontuzja jest bardzo uciążliwa. Proces przeciwko ZUS-owi rozpoczął się w marcu 2012 roku. Biegli lekarze orzekli, że Pan Robert jest chory, ale ZUS poprosił o kolejne badania. Te, zakończyły się korzystnie dla Pana Roberta. ZUS poprosił o jeszcze jedne opinie. W maju 2014 Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał panu Robertowi prawo do renty na stałe wraz z wyrównanie. ZUS się odwołał, aczkolwiek sąd apelacyjny je odrzucił, a wyrok korzystny dla pana Roberta się uprawomocnił. Decyzja o wysokości renty i wypłata powinny nastąpić niezwłocznie, zwykle do 30 dni. ZUS jednak wciąż milczy. Na pytanie dziennikarki TVP Łódź ZUS odpowiedział, że przekaże informacje, gdy reporterka przedstawi... pełnomocnictwo. ZUS nie zastosował się do prawa prasowego, które nakłada na tego typu instytucje publiczne obowiązek udzielania informacji mediom. Na więcej maili pracownicy ZUS nie odpisali.
 

źródło: TVP Łódź

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News