Już niedługo spora część populacji Polski odczuje, narzucone centralnie obniżki płac. Wszystko spowodowały problemy Zakłady Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie podjęte przez władze naprawdę żenuje. 

Od piątku 13 października profesjonalni pełnomocnicy prawni doznają obniżki wynagrodzeń, za sprawy związane z podleganiem ubezpieczeniu. W życie wejdą bowiem zmiany dotyczące wypłat za usługi radcowskie, adwokackie oraz za urzędówki. Całe zamieszanie spowodowane jest zbyt wielkimi stratami ZUS z racji przegranych procesów.

W myśl nowych przepisów minimalne stawki za procesy emerytalne i ubezpieczeniowe podejmowane dobrowolnie spadną z 360 zł do 180 zł. Wynagrodzenie za pracę z urzędu wyniesie natomiast jedyne 90 zł. Dotąd stawka maksymalna za tę drugą pracę wynosiła 360 zł. Takie stawki właśnie zaproponowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Analizy MS wykazały, że państwowy ubezpieczyciel w samym tylko 2015 roku odnotował 4,8 tys. przegranych spraw, a ogółem stroną był w 52,6 tys. postępowań. Nie wiadomo jednak w ilu z nich strona odwołująca, miała zawodową reprezentację.

źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

...

Zobacz również