Mieszkająca na Pomorzu we wsi Osowo Ewa Lemankiewicz ma tylko lewą nogę, gdyż z powodu raka lekarze musieli amputować prawą. Mimo to ZUS odmówił jej przyznania renty, gdyż kobieta wciąż ma obie ręce zdrowe.

Kontrowersyjną opinię na temat zdolności do pracy wystawił lekarz-orzecznik. Jednak gdy Pani Ewa wybierała się na kontrolę lekarską, nie spodziewała się tego, co usłyszy.

Lekarka stwierdziła, że mam zdrowe ręce, więc nadaję się do pracy i mam się o nią starać. Powiedziała też, że po moim odwołaniu od tej decyzji na pewno dołoży wszelkich starań, żebym renty nie otrzymała” – relacjonuje niepełnosprawna.

Zasiłek jest kobiecie niezwykle potrzebny, gdyż aktualnie nie ma z czego żyć, a wciąż ma na wychowaniu swą kilkuletnią córkę. Na domiar złego wszelkie próby podejmowania pracy kończą się stwierdzeniem, że kobiety w takim stanie nie można zatrudnić i powinien być jej przyznany zasiłek.

Żadnego problemu nie widzi jednak ZUS, który wciąż uważa, że brak nogi nie przeszkadza w pracy i przyznaje rację orzecznikowi.

Lekarz orzekający zgodnie z zasadami orzecznictwa lekarskiego, orzekł, że ta pani nie jest całkowicie niezdolna do pracy” – oświadczył rzecznik ZUS.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Zobacz również

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również