Zwolnienie ze składek ZUS dla wielu Polaków. Trzeba spełnić kilka warunków, padł konkretny termin

Zwolnienie ze składek ZUS dla wielu Polaków. Trzeba spełnić kilka warunków, padł konkretny termin Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ZUS robi ukłon w stronę Polaków w związku z pandemią koronawirusa. Właśnie pojawiły się wiadomości, że wielu Polaków może ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS. Sprawdź, jakie warunki muszą zostać spełnione. Wyznaczony już został konkretny termin dla wszystkich, którzy będą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek.

ZUS w związku z pandemią będzie zwalniać z opłat składek. Wiadomo już dokładnie, kto może się o nie ubiegać, a także jakie warunki muszą zostać spełnione. W pierwszej kolejności ZUS zwraca się do osób, które spełniają kryteria w ustawie wchodzącej w skład tarczy antykryzysowej. Jednak zwolnienie ze składek będzie możliwe także dla osób samozatrudnionych. 

ZUS zwalnia ze składek ze względu na sytuację w kraju

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że ZUS postanowił zwolnić Polaków z płacenia składek. Zmiany, które wprowadził ZUS, mają na celu pomoc najmniejszym firmom, a także osobom samozatrudnionym. To właśnie oni dziś najdotkliwiej odczuwają "zamrożenie gospodarki". 

Dzięki wprowadzeniu tarczy antykryzysowej przez 3 miesiące można zostać zwolnionym z odprowadzania składek do ZUS dla osób samozatrudnionych i firm, gdzie zatrudnionych jest maksymalnie 49 pracowników. Zwolnienie dotyczy składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, FGŚP oraz FEP. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zwolnienie ze składek ZUS, jakie warunki należy spełniać

ZUS dokładnie wyznaczył warunki, które muszą spełnić osoby samozatrudnione, by ubiegać się o zwolnienie z opłaty składek. Przede wszystkim takie osoby muszą prowadzić działalność gospodarczą przez 1 lutego 2020, odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, być przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.

Ponadto w miesiącu, za który składany jest wniosek, przychód działalności nie może być wyższy niż 00 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r. Wszystkie osoby spełniające te warunki mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek. 

Jak i do kiedy można ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS ?

Osoby, które spełniają wszystkie warunki, mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS poprzez złożenie odpowiedniego wniosku. Można to zrobić osobiście w placówce ZUS lub za pośrednictwem sieci za pomocą PUE ZUS. Wnioski można składać tylko do 30 czerwca 2020 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po nowych informacjach o córce, Kasia Kowalska podjęła decyzję. Artystka zaskoczyła fanów niebywałą nowiną

2. Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Ministerstwo zdrowia ma rozwiązanie, każdy może skorzystać

Więcej na temat pieniędzy Polaków możesz dowiedzieć się, czytając o najnowszych wiadomościach w sprawie programu 500 plus, a także o wyższych emeryturach dla kobiet

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyją zakażone bliźniaczki. „Zawsze mówiły, że przyszły razem na świat i razem z niego odejdą”
  2. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
  3. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  4. Spełnia się czarna wizja Jackowskiego. Policja ostrzega, służby nie mają wątpliwości
  5. Przebadali osoby, które łagodnie przeszły COVID-19. Wyniki są katastrofalne, zmiany nieodwracalne
  6. Od jutra kolejna zdumiewająca zmiana w Lidlu dla wszystkich klientów. Starsi ludzie mogą się mocno zdziwić

źródło: money pl

Następny artykuł
zus
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News